• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > ‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Langs de kust van Ghana is een alarmerend aantal walvissen aangespoeld, stellen natuurbeschermers van de organisatie Friends of the Nation. Volgens hen wordt het hoge aantal van zestien dode walvissen veroorzaakt door verkennende olieboringen in Ghanese wateren. “Voorheen spoelde er een dode walvis in de vijf jaar aan, maar afgelopen week alleen al waren het er zestien”, vertelde een woordvoerder van Friends of the Nation in september aan The Guardian.
Volgens een milieu-effect-rapportage uit 2009 komen er in het gebied dolfijnen en walvissoorten voor die gevoelig zijn voor verstoringen. Oliebedrijven beloofden dat ze maatregelen zouden nemen om de herrie en verstoring te beperken.
Volgens het Milieuagentschap van Ghana hebben de aangespoelde walvissen niks te maken met de oliewinning. Maar Friends of the Nation betwijfelt of het Milieuagentschap dat wel controleert. “Het Milieuagentschap publiceert geen onderzoeksverslagen om te laten zien hoe het gaat, en wat voor maatregelen de oliebedrijven moeten nemen. Ze communiceert niet met het publiek.”
Bron: The Guardian

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Gratis naar de film

Daar zit ik dan. Moe maar voldaan. Op het rode pluche. Koffie in de hand. Het grote witte doek voor me. Ik heb gekozen voor een prijswinnaar. Gouden Palm, filmfestival Cannes. De Turkse film heet voor ons Nederlanders: Winter Sleep. Even daarvoor heb ik gezeuld met zeventien kilo platgetrapte lege blikjes. Netjes in zakken verdeeld: […]
Artikel

Tweede Kamer: geen olie van Noordpool

De Tweede Kamer roept het kabinet op om het transport van Noordpoololie onmogelijk te maken. Op 1 april heeft het parlement hier een motie voor aangenomen. Het Russische staatsolie- en gasbedrijf Gazprom heeft afgelopen maand aangekondigd de eerste olie afkomstig van de Noordpool binnenkort naar de haven van Rotterdam te willen verschepen.
Artikel

Mansveld laat fout hout toe

Maleisisch MTCS-gecertificeerd hout krijgt twee jaar het voordeel van de twijfel en wordt zolang door de Nederlandse regering als duurzaam geproduceerd hout beschouwd. Dat heeft staatssecretaris Mansveld in een brief aan de Kamer laten weten. Opmerkelijk omdat haar eigen onafhankelijke toetsingscommissie concludeert dat het hout van het Maleisische houtkeurmerk MTCS nog lang niet voldoet aan de overheidscriteria van duurzaam kopen.
Artikel, Biobrandstoffen, Landroof

Deutsche Bank stopt financiering foute palmolie

Na een maandenlange campagne van Milieudefensie en haar Europese partnerorganisaties heeft Deutsche Bank haar aandelen van de Indonesische palmolieproducent Bumitama Agri verkocht. Bumitama blijft volgens de milieorganisaties ondanks herhaalde beloftes ontbossen en illegale palmolie leveren. De Rabobank weigert vooralsnog haar financiële banden met Bumitama te verbreken.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons