• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > ‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Langs de kust van Ghana is een alarmerend aantal walvissen aangespoeld, stellen natuurbeschermers van de organisatie Friends of the Nation. Volgens hen wordt het hoge aantal van zestien dode walvissen veroorzaakt door verkennende olieboringen in Ghanese wateren. “Voorheen spoelde er een dode walvis in de vijf jaar aan, maar afgelopen week alleen al waren het er zestien”, vertelde een woordvoerder van Friends of the Nation in september aan The Guardian.
Volgens een milieu-effect-rapportage uit 2009 komen er in het gebied dolfijnen en walvissoorten voor die gevoelig zijn voor verstoringen. Oliebedrijven beloofden dat ze maatregelen zouden nemen om de herrie en verstoring te beperken.
Volgens het Milieuagentschap van Ghana hebben de aangespoelde walvissen niks te maken met de oliewinning. Maar Friends of the Nation betwijfelt of het Milieuagentschap dat wel controleert. “Het Milieuagentschap publiceert geen onderzoeksverslagen om te laten zien hoe het gaat, en wat voor maatregelen de oliebedrijven moeten nemen. Ze communiceert niet met het publiek.”
Bron: The Guardian

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Milieubeweging

Flamingo’s & waterkanonnen

Groeiend verzet in Albanië: bescherming van rivier de Vjosë en strijden tegen corruptie gaan hand in hand.
Artikel

Weekupdate: vogelhuisjes, echte criminelen, nucleaire winter, pauwengebroed. Bonus: vegan rappers

Is het bij jou ook zo'n topwinter/toplente? Of je nou besluit om naar buiten te gaan of binnen te blijven, we hebben in alle gevallen een weekupdate voor erbij. Lekker kort. Heb je weer tijd voor andere dingen. Zoals niksdoen.
Artikel

Gezondheidsraad bepleit onderzoek landbouwgif

Plattelandsbewoners moeten minder worden blootgesteld aan pesticiden die boeren gebruiken om hun gewassen te beschermen. Dat bepleit de Gezondheidsraad in een recent adviesrapport. Volgens de raad is er namelijk te weinig bekend over de gezondheid van omwonenden van landbouwpercelen in Nederland. Uit buitenlandse onderzoeken komen aanwijzingen dat omwonenden gezondheidsrisico's kunnen lopen.
Artikel

“Petten laat belastingbetaler opdraaien voor wanbeleid”

NRG, de exploitant van de kernreactor in Petten, verkoopt al jaren medische isotopen ver onder de kostprijs. Hierdoor zijn de huidige financiele problemen ontstaan. Staatsteun moet daarom worden vermeden en de kernreactor moet zo snel mogelijk sluiten. Dat stellen stichting Laka en Greenpeace vandaag.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 96

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons