• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > ‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Langs de kust van Ghana is een alarmerend aantal walvissen aangespoeld, stellen natuurbeschermers van de organisatie Friends of the Nation. Volgens hen wordt het hoge aantal van zestien dode walvissen veroorzaakt door verkennende olieboringen in Ghanese wateren. “Voorheen spoelde er een dode walvis in de vijf jaar aan, maar afgelopen week alleen al waren het er zestien”, vertelde een woordvoerder van Friends of the Nation in september aan The Guardian.
Volgens een milieu-effect-rapportage uit 2009 komen er in het gebied dolfijnen en walvissoorten voor die gevoelig zijn voor verstoringen. Oliebedrijven beloofden dat ze maatregelen zouden nemen om de herrie en verstoring te beperken.
Volgens het Milieuagentschap van Ghana hebben de aangespoelde walvissen niks te maken met de oliewinning. Maar Friends of the Nation betwijfelt of het Milieuagentschap dat wel controleert. “Het Milieuagentschap publiceert geen onderzoeksverslagen om te laten zien hoe het gaat, en wat voor maatregelen de oliebedrijven moeten nemen. Ze communiceert niet met het publiek.”
Bron: The Guardian

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Weekupdate: Kinderen klagen Obama aan terwijl Shell olie boort in Alaska

Yes, het is weer weekend. Tijd voor een nieuwe weekupdate! Met deze week de boom van veertig vruchten, kinderen die Obama aanklagen, schaamlapjes voor katten en geinige videootjes…
Artikel

Meerderheid Kamer tegen Ruit Eindhoven

De aanleg van de rondweg rond Eindhoven, de Ruit, gaat niet door. Een onverwacht ruime meerderheid van de Tweede Kamer stemde er donderdagavond tegen, omdat het economische voordeel van de snelwegen niet opweegt tegen het nadeel voor de natuur. Een bijna uniek besluit in de discussie rond nieuwe snelwegen, normaal wint de economie het altijd van de ecologie.
Artikel

Architectuur: hoe bouw je de stad van de toekomst?

De Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam kijkt naar het heden en de toekomst. Kunnen we met ruimtelijk ontwerp de ecologische crisis te lijf?
Artikel

Weekupdate: speel een schimmel, ‘hybride leven’, miniprotest, Climate Adam, death by Tesla. Bonus: trieste muziek.

Gratis tip voor dit weekend: vertrouw niet op je klok. Hier is een weekupdate voor als je heel toevallig zomaar een uur over hebt. Met filmpjes en nog meer filmpjes dus plan dat uur in de buurt van wifi.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons