• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > DIVERS > Consument > De voor- en nadelen van de app Questionmark

De voor- en nadelen van de app Questionmark

Redactie Down to Earth | 25 april 2014 |

Welk toetje is het meest oké? Is die vleesvervanger echt zoveel minder belastend voor het milieu dan biologisch vlees? Met de komst van Questionmark, een app en website, moet kiezen met je vork een stuk gemakkelijker worden.

App Questionmark

In de supermarkt kun je de verschillende producten scannen en zien welk cijfer ze scoren op de gebieden volksgezondheid, milieu, dierenwelzijn en voor een deel van de producten ook mensenrechten. Direct daaronder staat een lijst met alternatieven met bovenaan het hoogst scorende. Doorklikken om te zien waar de cijfers op gebaseerd zijn kan niet. Chocoladevlokken met een 8,6 krijgen bijvoorbeeld dezelfde korte, algemene uitleg als chocogranen met een 5,0. Er is ook een zoekfunctie.

Bijna 23.500 producten zijn onderzocht (vlees en vleesvervangers, eieren en zuivel, broodbeleg en chocoladeproducten), het streven is dat daar jaarlijks 10 duizend bijkomen. Gebruikers kunnen daarbij helpen. Vind de app in de App Store of op Google play of ga naar www.thequestionmark.org.

 

Voordelen:

Laagdrempelig, snel en overzichtelijk doordat gekozen is voor het geven van cijfers. Behoorlijk uitgebreid qua ‘assortiment’.

 

Nadelen:

Streven om het verhaal achter de producten transparanter te maken strookt niet met de summiere informatie per afzonderlijk product. Je krijgt geen inzicht in de productieketen of het beleid, zoals bijvoorbeeld bij Rank a Brand. De beschikbare informatie zou beter gedeeld moeten worden.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Consument

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Consument

Giftige looks: hoe schoon is onze schoonheid?

Echte schoonheid komt van binnenuit, zegt men, maar het is ook te koop in een potje. Om er fris en fruitig uit te zien, smeren, lakken en poederen we wat af met z'n allen. De gemiddelde vrouw gebruikt per dag twaalf verschillende cosmeticaproducten die samen 168 (!) ingrediënten tellen. Het mannelijk volksdeel is goed voor dagelijks zes artikelen met 85 ingrediënten. Down to Earth pikt een paar spullen van de badkamerplank en vraagt zich af: hoe schoon is onze schoonheid?
Bossen, Consument

Is algenolie van Ecover duurzamer dan palmolie?

Goed nieuws, schreven wij afgelopen april: Ecover gaat voor de productie van zijn schoonmaakmiddelen over van duurzame palmolie op algenolie. Mooi dachten we, gezien alle sociale en ecologische problemen rond palmolie. Nu blijkt dat er met het DNA van die algen is gerommeld. En is de olie wel echt duurzamer?
Consument

5 x duurzaam dineren

De wereldwijde voedselproductie is goed voor 30 procent van onze CO2-uitstoot. Dat kan minder. Down to Earth neemt een kijkje in vijf klimaatvriendelijke keukens.
Consument, Klimaatverandering

Uitgezocht: Klimaatneutrale koffie

En toen was er, 25 jaar na de fair trade koffie van Max Havelaar, klimaatneutrale koffie van Max Havelaar. Het is het eerste fairtradeproduct vanuit het Fairtrade Carbon Partnership (FCP) dat is opgezet door Max Havelaar, ICCO en de Ethiopische fair trade koffie-organisatie OCFCU.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons