Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Blokkade kolentransport RWE

Blokkade kolentransport RWE

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Bij het Duitse plaatsje Hambach, een kleine vijftig kilometer oostelijk van Heerlen, blokkeerden tweehonderd actievoerders het spoor. Ze wilden daarmee het transport van kolen van de dagbouwmijn naar kolencentrales van RWE tegenhouden. Over het spoor rijdt elk kwartier een kolentransport. De kolencentrales zouden opslagcapaciteit voor niet meer dan twee dagen stoken hebben.
Indymedia schrijft dat de protesten op de spoorweg sinds een jaar of twee plaatsvinden, en het afgelopen jaar flink in aantal zijn toegenomen. “Het verstoken van kolen heeft niet alleen lokaal gevolgen. Ten eerste vanwege wereldwijde klimaatverandering, maar ook vanwege de verspreiding van fijnstof. Afhankelijk van de weersomstandigheden gaat het fijnstof van deze kolencentrales van RWE heel Europa door. Dat kan tot ernstige gezondheidsproblemen leiden.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Mensenrechten

“Guanabara-baai is helemaal niet dood”

In de baai van Guanabara nemen activistische vissers het op tegen grote vervuilende bedrijven. Dat is niet bepaald zonder gevaar.
Artikel, Landbouw & voedsel

Verbouwen uit de grond van je hart

Bij coöperatie De Graanrepubliek in Groningen wordt gewerkt aan lokale landbouw die goed is voor bodem, boer en buik.
Artikel, Klimaatrechtvaardigheid

Het jonge team achter de klimaatzaak tegen ING

Een kijkje achter de schermen bij het team dat de klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING voorbereidde.
Artikel, Water

Voorkomen is beter dan genezen

Er komen steeds meer medicijnresten in water terecht. Dat is een probleem voor de natuur, maar ook ons drinkwater wordt vervuild. Gelukkig wordt er gewerkt aan oplossingen.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons