• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Kijktips > The Economics of Happiness

The Economics of Happiness

Wendy Koops | 15 december 2011 |

Een systematische verschuiving van globalisering naar localisatie, daarvoor staat de Amerikaanse International Society for Ecology & Culture, al dertig jaar. Nu hebben ze hun analyse van de wereldeconomie, volgens hun de veroorzaker van de verschillende crises waarin wij ons bevinden, vastgelegd in de waardevolle film The Economics of Happiness.

The Economics of HappinessBritse appelen worden in Zuid-Afrika gewaxt en weer in Engeland verkocht. Amerikaanse tonijn wordt in Japan verwerkt en weer in de VS verkocht. Landen importeren en exporteren vergelijkbare hoeveelheden van een zelfde product, zoals melk of graan. Handel om de handel dus. Ondertussen overspoelen multinationals lokale markten met goedkopere, gesubsidieerde producten, waardoor boeren en andere kleinschalige producenten uit de omgeving hun broodwinning verliezen. Onze economie focust zich kortom op winst, in plaats van op mensen. En de werkelijke kosten (urbanisering, steeds grotere verschillen tussen arm en rijk, het verlies van traditionele culturen, milieuvervuiling) worden in economische modellen doorgaans niet meegeteld.

Wat consumentisme met mensen kan doen zien we bij de Ladakh, een volk in het noorden van India. Het was een tevreden volk, dat alles deelde, veel tijd voor elkaar had en geen werkeloosheid kende. Na het zien van de materiële weelde in reclameuitingen begon men zichzelf arm te vinden en achtergebleven. Na verloop van tijd werden mensen depressief en individualistischer; ze verloren hun trots en de connectie met de natuur, vroeger de belangrijkste peiler van hun cultuur.

Nadat de tien nadelen van de globalisering zijn uitgediept, richt het tweede deel van de film zich op kleinschalige oplossingen die overal ter wereld worden gezocht: transition towns, stadstuinen in Detroit, de Local Food-beweging en Via Campesina.

The Economics of Happiness, dvd met Nederlandse ondertiteling voor €17,50 via www.omslag.nl

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down to Earth 08 (dec 2011)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Strijd om het groenste gezin

Over de naam wordt nog hard gebrainstormd, maar het concept is er: VPRO Villa Achterwerk komt met een zevendelige serie over kinderen die vinden dat hun gezin milieuvriendelijker zou moeten leven.
Kijktips

Topdocumentaires

Veel documentaires bijeen op een site.
Kijktips

Uitgelicht: Kippen föhnen en kuikens vergassen

'Facing Animals' is geen pamflet, wel een productie die dicht bij de dieren wil blijven.
Kijktips

Depp als kameleon

Naast de Pirates of the Caribbean-reeks maakten Johnny Depp en Gore Verbinski samen de heerlijke animatiewestern Rango.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons