Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > De Activist > Rozemarijn Warning
Rozemarijn Warning

Taxibaan taakstraf

Een groep van 31 activisten van Milieudefensie bezette op 2 juni 2006 een buiten gebruik zijnde taxibaan van Schiphol. De actie was een protest tegen het oprekken van de geluids- en milieunormen van Schiphol. De actievoerders ketenden zich aan elkaar en aan olievaten vol beton vast. Na drie uur werd de baan ontruimd. Dat de kans op een arrestatie – bij hoge uitzondering – groot was, wisten de deelnemers wel. Maar niemand rekende op zo'n zware veroordeling. Een aantal jaar daarvoor waren activisten van Milieudefensie zelfs op de vleugel van een vliegtuig geklommen, met een boete als gevolg. Dat was deze keer wel anders. Iedereen kreeg 40 uur taakstraf, voor betreden van verboden terrein en in gevaar brengen van het vliegverkeer. Beroepen hadden geen zin, onlangs moest iedereen langs de reclassering. Waren ze ineens 'taakstraffers'. Maar wie zijn zij eigenlijk?

Rozemarijn Warning

Rozemarijn Warning, 36
IsProjectcoördinator opleidingstrajecten en trainer, parttime teamleider bij een supermarkt
Missie plantjes verpotten in een tuincentrum

“Mijn neefje noemt me ’tante freaky’“

“Bij de reclassering langsgaan was grappig. Die ambtenaar was een kale getatoeëerde man en ik zat daar in m’n nette kleren. Ik heb nog voor ik uitgenodigd werd gebeld voor een afspraak, want ik heb twee banen, werk zo’n 48 uur per week. Ik kwam met een collega van Milieudefensie terecht in een tuincentrum, wij waren wel een uitzondering onder de taakstraffers. Tegelijk liep daar een sociaal project. Die mensen zaten daar niet tijdelijk, zoals ik. Ik schrok wel een beetje van de uitzichtloosheid.

Ik hou van schoenen en kleding, dus ik voldoe niet aan het plaatje. Activist ben ik een beetje per ongeluk geworden. Stond ik ineens voor Milieudefensie als Miss Piggy in alle kranten. Maar mijn ouders deden ook van alles, haalden Koerdische vluchtelingen in huis. Ik heb niet veel met hardcore types die trots zijn op een veroordeling. Ik wist dat het kon gebeuren, maar ik vind het nogal wat, want ik wil misschien best bij de overheid werken. Toch vertrouw ik Milieudefensie. Ik heb zelf in het de-escalatieteam gezeten dat naar Kopenhagen ging, alles is altijd strak geregeld.

Ik doe dit omdat ik het mijn burgerplicht vind. Als je iets waardeert, moet je je ervoor inzetten. Ik neem vrij om de Uitmarkt op te bouwen, want ik vind cultuur belangrijk. Ik collecteer voor het brandwondencentrum, ik doneer bloed. Op mijn werk was het geen probleem, ik deed de taakstraf in een rustige periode. Mijn familie moet er vooral om lachen: ik ben ’tante freaky’. En een vriend zei: jij bent de braafste persoon die ik ken en ook de enige met een strafblad.”

Meer "Taxibaan taakstraf"

Taxibaan taakstraf

Lars Keizerswaard

Lars Keizerswaard, 31
IsGeitenhouder
Missie nog niet uitgevoerd

Taxibaan taakstraf

Nico Oorebeek

Nico Oorebeek, 66
IsGepensioneerd
Missie wijkdienstverlening – schuttingen afbreken, folders rondbrengen, schoffelen, bladblazen op speeltuinen.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: De Activist Tags: luchtvervuiling, vliegverkeer Verschenen in: Down to Earth 01 (okt 2010) Activisten: Taxibaan taakstraf

A. Opmeer

A. Opmeer

Schrijver

Oud-hoofdredacteur van Down to Earth.

  • Volg A. Opmeer op Twitter @OpmeerD2E
  • annemarie.opmeer@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van A. Opmeer op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

In actie

In actie tegen luchtvervuiling: Margarita Vossen

Margarita Vossen ziet als huisarts de impact van de vervuiling op de gezondheid van mensen. Ze zet zich in tegen privéjets en wil de zorg verduurzamen.
Lowtech

Wist je dat… een elektrisch vliegtuig niet veel verder zou komen dan een elektrische auto?

Elektrisch vliegen, zou het een oplossing zijn voor de klimaatschade en overlast van de luchtvaart? Kris de Decker rekent het voor ons uit. En de uitkomst valt nogal tegen.
De Activist

Gek van insecten: Sjoert Fleurke

Van alle diersoorten behoort ongeveer driekwart tot de insecten. Nederland telt zo'n 20 duizend soorten. Maar het gaat niet zo goed met de kleine beestjes. En erg populair zijn ze ook al niet. Daarom verplaatst wespenvriend Sjeurt Fleurke wespennesten op diervriendelijke wijze.
De Activist

Caring for the climate: Frederieke Schouten

De aanpak van de vogelgriep moet helemaal anders, vindt Frederieke Schouten van Caring Vets.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons