Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Rennen in ondergoed voor duurzame kleding

Rennen in ondergoed voor duurzame kleding

Redactie Down to Earth | 30 juni 2014 |

Tientallen jongeren doen op donderdag 3 juli mee aan de Underwear Run van Jongeren Milieu Actief in Amsterdam. Zij rennen 4 kilometer in duurzaam ondergoed dwars door het centrum, uit protest tegen de onnodige hoeveelheid water die in de katoenteelt wordt verbruikt voor onze kleding en om te laten zien dat daarvoor alternatieven zijn.

underwearrun_amsterdam3juliDe katoenteelt verbruikt jaarlijks 256 quintiljoen (256 met 30 nullen)liter water, waarvan 42 procent wordt geïrrigeerd uit meren en rivieren. Een onvoorstelbaar grote hoeveelheid. Voor één boxershort wordt gemiddeld al 700 liter water verbruikt.
In katoenproducerende landen zorgt dat voor veel problemen, zoals waterschaarste en gebrek aan schoon drinkwater, slechte oogsten, instortende ecosystemen en verdwijnende werkgelegenheid.
Zo droogde het Aralmeer in Oezbekistan grotendeels op door katoenteelt. In India, waar een vijfde van al het katoen wordt geteeld, lijden miljoenen mensen aan ziektes die het gevolg zijn van onvoldoende schoon drinkwater.

Biologisch katoen

Jongeren Milieu Actief, de jongerenorganisatie van Milieudefensie, wil met de Underwear Run aandacht vragen voor deze problemen en laten zien dat het ook anders kan. De renners dragen namelijk ondergoed van biologisch katoen van Saint Basics. Daarvoor wordt bij de productie een kwart tot een derde minder water gebruikt dan het wereldgemiddelde en zelfs tot zeventig procent minder dan merken die hun katoen uit grootproducent India halen.

“We hopen dat we met de Underwear Run mensen overtuigen dat ze een verschil kunnen maken”, zegt JMA-voorzitter Niels Hazekamp. “Je hebt als consument veel meer invloed dan je denkt, want bedrijven zijn gevoelig voor consumentengedrag. Als je iets wilt doen, kun je dus bio-katoen kopen. Wij laten zien dat dat ook heel mooi kan zijn! Daarnaast kun je natuurlijk je kleding wat langer dragen, ruilen met anderen of tweedehandskleding kopen.”

De Underwear Run start op 3 juli om 13:00 uur in het Vondelpark, ter hoogte van de Van Eeghenstraat 122. De finish is rond 13:30 uur op de Dam, waar een DJ draait en voorbijgangers op de foto kunnen met modellen in duurzaam ondergoed. De route gaat door het drukke centrum van Amsterdam. Op de Dam krijgt het winkelend publiek flyers uitgedeeld met informatie waar duurzame alternatieven voor waterslurpend katoen, zoals kleding van GOTS-gecertificeerd bio-katoen, te koop zijn.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel Tags: duurzame economie, duurzame landbouw, water

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Mensenrechten, Water

Water als wapen

In Hasaka, Syrië, is een tekort aan water. Het wordt in de oorlog door zo'n beetje alle partijen ingezet als militair middel.
Grondstoffen

Diepzeemijnbouw: de schat op de bodem van de zee

Ligt de sleutel naar onze groene revolutie voor het oprapen op de bodem van de zee? Twijfels over diepzeemijnbouw overheersen: ‘’Overal waar je iets weghaalt verstoor je iets.’’ 
Artikel, Landbouw & voedsel

Kaas zonder koe

Met precisiefermentatie kan kaas gemaakt worden, zonder dat er een koe aan te pas komt. Is het dé voedseltechnologie van de toekomst?
Artikel, Landbouw & voedsel

Verbouwen uit de grond van je hart

Bij coöperatie De Graanrepubliek in Groningen wordt gewerkt aan lokale landbouw die goed is voor bodem, boer en buik.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons