Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Columns > Green Evelien > Eén afvalzak per jaar

Eén afvalzak per jaar

Green Evelien | 21 mei 2015 |

Green Evelien produceert met haar gezin van vijf personen slechts één afvalzak per jaar! Lees hier hoe zij dat realiseren, misschien kunnen ze jou inspireren!

42 green evelien afvalzak

Eén afvalzak per jaar produceren, hoe doe je dat?

Groenten en fruit kopen we onverpakt in de lokale bio-winkel met uiteraard onze eigen boodschappentas. Droge voedingswaren bestellen we daar in papieren grootverpakkingen. We drinken enkel kraanwater en thee. Wijn en bier voor visite kopen we in statiegeld-flessen. En ons groenafval composteren we in eigen tuin. Onderweg hebben we altijd thermosfles met thee of hervulbare fles met kraanwater bij ons en de lunch gaat in een broodtrommel of herbruikbare lunchzak.

Om papier te reduceren hebben we geen krant, abonnementen, en ook een nee-nee-sticker op de brievenbus. De blanco achterkant van ontvangen brieven wordt hergebruikt als print-papier en ontvangen enveloppen dienen als boodschappenlijstjes.

We poetsen onze tanden met zelfgemaakte tandpasta en composteerbare tandenborstels. We gebruiken geen shampoo, geen zeep of andere verzorgingsproducten en toch we zijn schoon.

Onze kindjes dragen wasbare luiers en zelf gebruik ik wasbaar maandverband. Snotneuzen worden hier afgedaan met katoenen zakdoeken.

We maken zelf kaarsen van sinaasappel.

Voor schoonmaken, maken we zelf ons wasmiddel, afwasmiddel en gebruiken composteerbare afwasspons en schoonmaakdoekjes.

Onze kat doet zijn behoeften gewoon in de tuin en zo hebben we dus geen enorme hoeveelheden kattenbakvulling als afval. We maken zelf kaarsen van sinaasappel. En kweekpotjes voor plantjes knutselen we van wc-rollen.

Daarnaast geldt natuurlijk dat we ons afval goed scheiden. In onze garage staan verschillende dozen en zakken om ons afval te sorteren.

Weinig afval produceren is helemaal niet moeilijk. Het zijn eenmalige gewoontes die je aanpast en daarna kost het je geen moeite meer. Het feit dat we ook bio, vegan, suikervrij, glutenvrij eten geeft het afvalarm leven wel een extra uitdaging! Maar ik houd wel van uitdagingen, daarom leven wij ook onze eco-lifestyle. Waarvan ons motto is “minder is meer”. En dit toegepast op afval geeft: hoe minder afval we hebben, hoe meer bevrijd wij ons voelen!

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Green Evelien Tags: afval, statiegeld, recycling, plastic

Green Evelien

Green Evelien

Green Evelien leeft met haar gezin in de Ardennen een donkergroene eco-lifestyle. Ze heeft een website en blog waarmee ze anderen graag wil inspireren.

  • Volg Green Evelien op Facebook
  • Volg Green Evelien op Twitter @GreenEvelien
  • Website van Green EvelienGreenEvelien.com
  • Alle artikelen van Green Evelien op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Mounir Samuel

Babybultruggen redden van bergen plastic

Columnist Mounir Samuel ontmoette Rommy Schreiber, die de Colombiaanse kusten plasticvrij maakt om bultruggen te redden.
Artikel

Liefde voor een cirkelzaag

De vrijwilligers van Precious Plastic maken machines waarmee je plastic afval om kunt zetten in bruikbare producten. Machines die je thuis makkelijk zelf na kunt bouwen.
Green Evelien

Green Evelien: Minder is meer

Als iets onbruikbaar wordt, dan vervang je het, maar heb je dit überhaupt nog wel nodig? Green Evelien helpt je ontspullen.
Green Evelien

Green Evelien: Zelf tandpasta maken

Green Evelien maakt zelf tandpasta. Met kokosolie - goed voor je mondhygiëne - en zuiveringszout - neutraliseert zuur, verwijdert tandplak, vermindert irritatie van het tandvlees. En je loopt ook nog eens minder kans op een onwelriekende adem.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons