Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Columns > Bijlo > Bijlo belt… de reiziger

Bijlo belt… de reiziger

Vincent Bijlo | 5 augustus 2020 |

‘Reiziger, goedemiddag…’

‘Dag Reiziger, met Vincent Bijlo, Down To Earth Magazine.’

Schiphol. Beeld: CC Jonathan Marks

“Nou, dat ben ik niet hoor, daun toe urs, ik ben helemaal in de wolken. Wat zeg ik, ik zit hier op 10 km hoogte. O, wacht effe, ik krijg koffie, ik doe even mijn mondkapje af. He, zo, wat een vreselijke dingen. Het slaat allemaal helemaal nergens op met die kappies, absoluut niet nodig, niks zo veilig als vliegen.”

“Hoor ik nou iemand hoesten?”

“Ja, mijn buurman, doet-ie de hele reis al. Die heeft het zo benauwd dat-ie niet eens zo’n mondmasker kan dragen.”

“Maar zo’n man mag dan toch het vliegtuig niet in?”

“Ben je gek Bijlo, je krijgt een formulier en als je maar 1 vraag met ja beantwoordt moet je weer naar huis. Dus ik zeg tegen die gast: Antwoord nee, dan mag je mee! Man, ik ben hier de koning te rijk jongen, eindelijk, het mag weer. Ik heb dus 4 hele maanden niet kunnen vliegen, weet jij wat dat betekent Bijlo?”

“Veel misgelopen inkomsten denk ik?”

“Inkomsten? Moet je hem horen, nee die komen geheel en al geautomatiseerd op mijn girootje binnen. Nee, het was veel erger, veel erger, ik kon niet op vakantie! O, mijn kappie valt in mijn koffie, ’tis een kappietsjieno nou. Ach ken mij het schelen. Ik heb er nog een paar, ik spoel deze zo wel door als ik die koffie ga wegbrengen.”

“Nee, mondkapjes nooit in de wc gooien.”

“Mag ik dat zelf alsjeblieft bepalen?”

“Nee, het riool raakt verstopt, de vergruizer in het vliegtuig gaat kapot, niet doen.”

“Zit jij even lekker mijn humeur te verpesten. Ik flikker het gewoon in de poepdoos, dat kappie.

Mensenkinderen, wat ben ik blij dat we weer mogen. Weet jij wat ons gebeurt bij het inchecken? Nee, dat weet je niet, je was er niet bij. We kregen applaus! Al die stewardessen, de pursers, purseressen of hoe heten die, de co-piloten, de piloten, ze stonden allemaal voor ons te klappen. Nou dat doet je wel wat hoor, de tranen spongen in mijn ogen en dat gebeurt me nooit. Het is toch een stukkie respect dat je krijgt, waardering, dankbaarheid. Je voelt je gezien, ze zeggen iets tegen je dat ze met woorden niet kunnen uitdrukken. Ik vond het zo fantastisch. Ze riepen erbij dat we helden zijn, ik werd er gewoon verlegen van, mag je best weten. Het kwam vanuit het diepst van hun hart, dat zag je zo. O, effe luisteren, er wordt wat omgeroepen. Riemen vast? We zijn pas halverwege, noodlanding, hahaha, hij heb wel humor, onze gezagvoerder. Ik…….”

“Hallo, Reiziger, Reiziger, hoort u mij, hallo?”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Bijlo Tags: duurzaamheid, vincent bijlo, column, reizen, klimaat Verschenen in: 2020, Down to Earth 60

Vincent Bijlo

Vincent Bijlo

Vincent Bijlo is cabaretier, columnist, schrijver en muzikant.

  • Website van Vincent Bijlovincentbijlo.com
  • Alle artikelen van Vincent Bijlo op Down To Earth Magazine

Reacties

  1. Van Daele Anna zegt

    22 augustus 2020 om 12:47

    Geweldig!!! Bedankt voor de deugddoende lach!

  2. Lourens zegt

    22 augustus 2020 om 13:36

    Een echte aso die fervente recreatie vlieger.

Gerelateerde berichten

Mounir Samuel

Biddend het bos in

Mounir Samuel ging met een gids het Amazonewoud in om te bidden, en leerde luisteren naar de natuur.
Bijlo

Bijlo’s lijstje: binnen

Vergeet de openlucht, binnen is het nieuwe buiten! Overdekt vakantie vieren kent vele voordelen. Bijlo zet ze op een rijtje.
Bijlo

Bijlo belt… met Wind

"Ik wil die luie regering van u wat wind meegeven. 39 miljard fossiele subsidies per jaar en ik kost geen cent!"
Bijlo

Bijlo belt… met X

Vincent Bijlo heeft al een tijdje niks over besmeurde schilderijen gehoord, en vraagt zich af of de soep van Extinction Rebellion op is.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons