• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Wonders of Life

Wonders of Life

door Wendy Koops - 22 juni 2013

Deeltjesfysicus Brian Cox brengt de geheimen van het leven in vijf afleveringen.

Wonders of lifeMaar weinig wetenschappers hebben het talent om de fascinatie voor hun vakgebied op een groot publiek over te brengen. Professor Brian Cox (deeltjesfysicus bij o.a. het Zwitserse CERN maar ook kortstondig popster volgens Wikipedia) is zo iemand. In Groot-Brittannië maakt hij voor de BBC de succesvolle televisieseries Wonders of the Solar System, Wonders of the Universe en Wonders of Life. De laatste is nu uit op dvd. In vijf afleveringen ontrafelt Cox de geheimen van leven, van de chromosomendans tijdens de celdeling tot de elektriciteitsvonk die een spier doet bewegen. In Zuidoost-Azië onderzoekt hij hoe 3,7 miljard jaar geleden leven heeft kunnen ontstaan, in Amerika bespreekt hij de evolutie en de oorsprong van de zintuigen, in Zuid-Afrika en Madagascar onderzoekt hij hoe levenloze kosmos zoveel complexe levensvormen kan voortbrengen, in Australië hoe de grootte van ieder levend wezen zijn overlevingskansen bepaalt en Mexico welke aspecten de aarde tot een ‘thuis’ voor allerlei leven maken.

Wonders of Life, 2 dvd’s, te koop in de (web)winkels.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down to Earth 17 (jun 2013)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Kijktips: Hot country, cold winter, Wiebes in Zomergasten en Protect&Resist

Wil je met dit warme weer naar de bios? Dan hebben wij een koude film voor je. Anders kun je ook lekker Zomergasten kijken, op de bank. Of: een interessante serie filmpjes over de waarde van wetgeving voor het milieu.
Kijktips

Zes tips voor IDFA

IDFA gaat van start! Honderden documentaires, van 17 tot en met 28 november, in Amsterdam. De redactie heeft 6 tips.
Kijktips

Planet Ocean

De documentaire 'Planet Ocean' van Yann Arthus-Bertrand en Michael Pitiot is visueel interessant en geëngageerd.
Kijktips

In de bioscoop: De laatste mijnwerkers van Lapland

Vanaf 8 september in de bioscoop: de laatste mijnwerkers van Lapland. Meer kijktips online: Earth: Muted en The Gig is Up.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief