• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > De Activist > Pieter van Harinxma thoe Slooten

Drie duurzame ondernemers

Deze ondernemers volgden hun buikgevoel en kwamen uit op een duurzame plek. En niet zo maar een: Fishes werd de eerste Marine Stewardship Council gecertificeerde vishandel in de EU, GreenCab heeft het grootste Europese laadstation voor hun elektrische taxi's en Optigroen/Groenedaken.net zag een gat in de markt voor groene dakbedekking voor particulieren. Drie ondernemende geesten over wat duurzaamheid voor hen betekent.

Pieter van Harinxma thoe Slooten

Pieter van Harinxma thoe Slooten, 45
BeroepBedrijf GreenCab
Motto Duurzaamheid in woord én daad

“We worden nog wel eens aangekeken alsof we van Mars komen”

Duurzaamheid in woord én daad. Dat is het credo van Pieter van Harinxma thoe Slooten van GreenCab, een taxionderneming in de regio Utrecht. Niet zomaar een taxibedrijf, maar één met een nadrukkelijke visie voor de lange termijn. “Zorg voor kwaliteit en zorg voor een betere wereld gaan bij ons hand in hand en in woord én daad. Door een duurzaam vervoersalternatief aan te bieden helpen we mee met het verbeteren van de luchtkwaliteit.”

Een derde deel van het volledige wagenpark van GreenCab (70 auto’s) is 100 procent elektrisch en met acht langzame- en vier snelladers is GreenCab tevens het grootste laadstation van Europa. Hiermee fungeert het bedrijf als proeftuin voor de overheid. Daar blijft het niet bij. “We gaan zonnecollectoren en windmolens op ons platte kantoordak plaatsen en zo zelf schone energie opwekken. Dat gebruiken we vervolgens in onze laadpalen, verkopen we aan naastgelegen bedrijven en gebruiken we middels de batterij van een elektrische auto en via transformators in onze eigen huizen”, is de ambitie.

“Het voelt goed om schoon te rijden én straks je huis te verwarmen. De fossiele brandstoffen raken op en alles wat je zelf kan opwekken en opvangen is een winst. Dergelijke eigen initiatieven zijn nodig om een trend in gang te zetten. We zijn een pionier en worden nog wel eens aangekeken alsof we van Mars komen, maar ik wil mijn verantwoordelijkheid pakken en heel praktisch bezig zijn met de footprint die ik op deze wereld achterlaat.”

Meer "Drie duurzame ondernemers"

Drie duurzame ondernemers

Bart van Olphen

Bart van Olphen, 41
BeroepEigenaar Fishes
Motto Duurzaamheid is een gevolg van bewustzijn

Drie duurzame ondernemers

Henk Vlijm

Henk Vlijm, 35
BeroepEigenaar Groenedaken.net en Optigroen Dak- en Gevelbegroeiing
Motto Groen? Dan ook echt groen!

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: De Activist, Interview Verschenen in: Down to Earth 09 (feb 2012) Activisten: Drie duurzame ondernemers

Ronella Bleijenburg

Ronella Bleijenburg

Ronella is journalist en tekstschrijver.

  • Website van Ronella Bleijenburgronella.nl
  • Alle artikelen van Ronella Bleijenburg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Biobrandstoffen, Bossen, Interview, Landbouw & voedsel

“Nederland koploper illegale ontbossing voor landbouwproducten”

Onbewust en indirect bezondigt bijna iedere Europeaan zich aan illegale ontbossing in de tropen. Want in duizenden producten zit ‘ingebedde ontbossing’: in zeep, snacks, cacao, benzine, rubber, vlees, leer – om er een paar te noemen. De Europese Unie kan dit probleem oplossen, zegt Saskia Ozinga van Fern. Vandaag publiceert de ngo een rapport met schokkende gegevens.
De Activist, Interview, Milieubeweging

Fietsen naar Parijs

Op de klimaattop in Parijs wordt druk onderhandeld over een nieuw klimaatverdrag, maar eigenlijk weten we natuurlijk al wat er moet gebeuren: fossielvrij worden. Milieudefensie geeft het goede voorbeeld met een klimaatvriendelijke fietstocht van Utrecht naar Parijs. Willem Jan Atsma is een van hen. “Eigenlijk hoop ik op rotweer. Laat ons maar ervaren wat klimaatverandering inhoudt”
De Activist

Bloemen zonder gif: Dette van der Molen

Er is van alles mis in de bloemensector maar het kan ook heel anders, laat Dette van der Molen zien. Zij teelt biologisch-dynamische bloemen met aandacht voor het ecosysteem.
De Activist

Iannes Schuursma

“Ik hoop dat de top leidt tot hogere ambities” “Ik ben betrokken geraakt bij Greenpeace toen een vriend vertelde dat het een fijne club was waar je een verschil kon maken. Ze doen dingen waar ik goed achter kan staan, onafhankelijk van subsidies, integer. Dit is vrijwilligerswerk voor mij. Hiernaast ben ik zelfstandig ondernemer in […]

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 96

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons