• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Opvang CO2 op losse schroeven

Opvang CO2 op losse schroeven

Freek Kallenberg | 17 februari 2014 |

De energiebedrijven GDF Suez en EON voelen er voorlopig niets voor om de CO2 uit de verbrandingsovens van hun nieuwe kolencentrales op de Maasvlakte af te vangen en op te slaan in een gasveld op de Noordzee. De benodigde technologie – Carbon Capture and Storage, kortweg CCS – staat nog in de kinderschoenen. Subsidies van de Europese Commissie en het Rijk moesten de technologie een impuls geven, maar de energiebedrijven vinden CCS nog steeds te duur. Door de lage prijs van CO2 op het Europese emissiehandelssysteem is het goedkoper om uitstootrechten te kopen en de rook via de schoorstenen de lucht in te blazen.

De Europese Commissie belooft nieuwe subsidie, maar ook dit zal naar verwachting niet helpen. EON en GDF Suez vinden het financiële risico te groot en hebben een lange lijst met aanvullende eisen op tafel gelegd als het resterende bedrag op tafel komt. Zij stellen onder meer als voorwaarde dat de vergunningen voor de centrales onherroepelijk worden. Lastig omdat Greenpeace en Stichting Natuur & Milieu deze nog aanvechten bij de Raad van State.

Rotterdam is nu boos omdat volgens de gemeente door de energiebedrijven keiharde beloftes zijn gemaakt over CO2-afvang. De energiebedrijven spreken dat tegen. De stad vreest nu voor haar groene imago omdat het zich tot doel heeft gesteld om de uitstoot van broeikasgassen uiterlijk in 2025 te halveren. Het CCS-project moet het leeuwendeel van de CO2-reductie voor zijn rekening nemen.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Weekupdate: Parijs! Brandilizing, conspiracy theories, gekoelde appels. Bonus: een enorme hamer

Dag mensen, zit je in Parijs? Staan jouw schoenen hiertussen? Nou niet het excuus aanvatten om gelijk maar nieuw schoeisel aan te schaffen in de stad van de mode, he. Daar zijn we daar niet voor. Waar wel voor vind je in deze weekupdate. Soort van.
Artikel

Boekvernietiging: bezuiniging of crimineel?

Wetenschappers van het Canadese ministerie van Visserij en Oceanen reageren geschokt op de vernietiging van unieke bibliotheekcollecties door het ministerie. Onvervangbare logboeken en rapporten met waarnemingen van biologen tot ruim honderd jaar geleden zijn verdwenen in containers of op de vuilstort beland. Het ministerie van Visserij en Oceanen moet flink bezuinigen en sluit een aantal van haar bibliotheken. “Het ministerie beweert dat alle nuttige informatie van gesloten bibliotheken in digitale vorm beschikbaar is. Dat is simpelweg niet waar. Veel van het materiaal is voor altijd verloren.”
Artikel

Handschoenenfabriek gedaagd om watervervuiling

Friends of the Earth Sri Lanka daagt Venigros Dipped Products voor de rechter. De handschoenenproducent zou het water rond het dorp Rathupaswala vervuilen. Venigros verwerkt rubber tot latex handschoenen. De dochteronderneming van de Hayleys Group bedient daarmee 5 procent van de wereldmarkt. Het grondwater in de omgeving is verzuurd, maar de fabriek stelt dat al haar afvalwater volgens de normen gereinigd wordt. Bewoners krijgen nu drinkwater uit tonnen, maar klagen over tekorten en over de twijfelachtige kwaliteit.
Artikel, Energie

Laat de kust met rust

Oliegiganten als Shell en Equinor willen seismografisch onderzoek doen in de Argentijnse zee, op zoek naar nieuwe fossiele voorraden. Steeds meer demonstranten willen iets heel anders. De rechter heeft de verleende vergunningen voorlopig opgeschort.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons