Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Opvang CO2 op losse schroeven

Opvang CO2 op losse schroeven

Freek Kallenberg | 17 februari 2014 |

De energiebedrijven GDF Suez en EON voelen er voorlopig niets voor om de CO2 uit de verbrandingsovens van hun nieuwe kolencentrales op de Maasvlakte af te vangen en op te slaan in een gasveld op de Noordzee. De benodigde technologie – Carbon Capture and Storage, kortweg CCS – staat nog in de kinderschoenen. Subsidies van de Europese Commissie en het Rijk moesten de technologie een impuls geven, maar de energiebedrijven vinden CCS nog steeds te duur. Door de lage prijs van CO2 op het Europese emissiehandelssysteem is het goedkoper om uitstootrechten te kopen en de rook via de schoorstenen de lucht in te blazen.

De Europese Commissie belooft nieuwe subsidie, maar ook dit zal naar verwachting niet helpen. EON en GDF Suez vinden het financiële risico te groot en hebben een lange lijst met aanvullende eisen op tafel gelegd als het resterende bedrag op tafel komt. Zij stellen onder meer als voorwaarde dat de vergunningen voor de centrales onherroepelijk worden. Lastig omdat Greenpeace en Stichting Natuur & Milieu deze nog aanvechten bij de Raad van State.

Rotterdam is nu boos omdat volgens de gemeente door de energiebedrijven keiharde beloftes zijn gemaakt over CO2-afvang. De energiebedrijven spreken dat tegen. De stad vreest nu voor haar groene imago omdat het zich tot doel heeft gesteld om de uitstoot van broeikasgassen uiterlijk in 2025 te halveren. Het CCS-project moet het leeuwendeel van de CO2-reductie voor zijn rekening nemen.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Grondstoffen

“De plek waar we voor strijden, is het strijden waard”

Activisten strijden al meer dan 10 jaar tegen de komst van een kopermijn in Lower Zambezi National Park. “Iedereen weet nu dat Zambianen niet over zich heen laten lopen.”
Artikel, Klimaatrechtvaardigheid

“Laat Salinas Grandes niet verloren gaan”

Een grondwetswijziging maakt de weg vrij voor lithiummijnbouw in de zoutvlakte van Jujuy, Argentinië. De bevolking protesteert al maanden.
Artikel

Een nieuwe regenboog

Erica Meijers sprak op het Dopersduin radicale christelijke jongeren toe en hield hen voor: jullie staan in een traditie van hoop en verzet.
Artikel, Kolen

“Mensen vechten voor hun gezondheid”

Kolencentrales zorgen voor duizenden doden en veel milieuvervuiling op de Westelijke Balkan, maar het protest begint te groeien.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 52 april 2019

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons