• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Ombudsman kraakt ‘Plant Bottle’ Coca Cola

Ombudsman kraakt ‘Plant Bottle’ Coca Cola

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Vier jaar geleden, tijdens de klimaattop in Kopenhagen, lanceerde Coca Cola de ‘Plant Bottle’, die vanwege plantaardige bestanddelen milieuvriendelijker zou zijn dan andere flessen. Volgens de Deense milieuorganisatie Bossen van de Wereld was de milieuclaim niet terecht, omdat de herkomst van de biomaterialen in de colafles niet bekend was. De Ombudsman heeft de organisatie nu gelijk gegeven.
“Dit is een belangrijke overwinning in de strijd tegen greenwashing”, vindt Kristian Jørgensen van Bossen van de Wereld. “De biobased maatschappij, met producten en brandstoffen uit plantaardige bronnen, komt steeds dichterbij. Dat klinkt goed, maar er zijn ook negatieve gevolgen. Dus wie een milieuclaim doet, moet die gedocumenteerd kunnen onderbouwen. En daarin heeft Coca Cola volledig gefaald.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Natuur

“Er is hier geen moeras ontstaan, het is teruggekomen”

In Brussel kwam er door een bouwkundige fout een stuk moeras naar boven. De Marais Wiels werd een bijzonder stuk natuur: wild, maar niet mensloos.
Artikel, Schaliegas

Onderzoek naar Oekraïense schaliegasdeal Shell

De ministers Timmermans en Dijsselbloem moeten onderzoek doen naar de vermoedens van corruptie in een schaliegasdeal tussen Shell en de Oekraïense staat uit 2013. Dat zegt Milieudefensie vandaag. Gisteren deed het Oekraïense parlement een vergelijkbaar verzoek aan haar regering. Het vermoeden bestaat dat er via het contract met Shell geld wordt doorgesluisd naar Janoekovitsj en zijn aanhang
Artikel

Code rood: Hutjemutje op de hei

Nu alles dicht is, blijft er maar één mogelijk uitje over: het bos. Mensen slaan dan ook massaal aan het wandelen, zeker bij mooi weer. Het bos bezwijkt ondertussen bijna onder de drukte. Natuurorganisaties slaan alarm: op sommige dagen is het zo druk dat het zelfs lastigwordt om anderhalve meter afstand te houden. In Brabant […]
Artikel

Hoe ontwricht je een samenleving?

Bommen kunnen een samenleving ontwrichten, maar wie is er bang voor bacteriën? De steeds bredere strijd tegen terrorisme treft ook diegenen die de voedingsbodem willen weghalen, en dat kost meer levens dan je denkt.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons