• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Ombudsman kraakt ‘Plant Bottle’ Coca Cola

Ombudsman kraakt ‘Plant Bottle’ Coca Cola

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Vier jaar geleden, tijdens de klimaattop in Kopenhagen, lanceerde Coca Cola de ‘Plant Bottle’, die vanwege plantaardige bestanddelen milieuvriendelijker zou zijn dan andere flessen. Volgens de Deense milieuorganisatie Bossen van de Wereld was de milieuclaim niet terecht, omdat de herkomst van de biomaterialen in de colafles niet bekend was. De Ombudsman heeft de organisatie nu gelijk gegeven.
“Dit is een belangrijke overwinning in de strijd tegen greenwashing”, vindt Kristian Jørgensen van Bossen van de Wereld. “De biobased maatschappij, met producten en brandstoffen uit plantaardige bronnen, komt steeds dichterbij. Dat klinkt goed, maar er zijn ook negatieve gevolgen. Dus wie een milieuclaim doet, moet die gedocumenteerd kunnen onderbouwen. En daarin heeft Coca Cola volledig gefaald.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Energieakkoord onder druk

Er zijn nieuwe maatregelen nodig om doelen van het Energieakkoord te halen. Dat zeggen de groene organisaties in een reactie op de vandaag verschenen Nationale Energie Verkenning.
Artikel

Wobben van De Nederlandse Bank: “U mag zich bijzonder wanen, maar u bent maar een gewoon bestuursorgaan”

In deel 3 van de avonturen van Platform Authenthieke Journalistiek met de Wet openbaarheid bestuur proberen de journalisten De Nederlandsche Bank te Wobben. Waarbij het gaat om de vraag: wanneer horen documenten van DNB openbaar te zijn?
Artikel, Mobiliteit

Duurzaam zullen we alles delen

Er zijn steeds meer deelvoertuigen in de stad. In theorie kunnen die helpen met het omlaag brengen van de CO2-uitstoot, maar werkt dat echt?
Artikel

De dubbele strijd van vrouwen

Vrouwen worden harder geraakt door klimaatverandering dan mannen. Wereldwijd vragen vrouwelijke activisten niet alleen aandacht voor hun problemen, maar willen zij ook meebeslissen over de aanpak van de crisis. “We kunnen niet de helft van de wereldbevolking negeren bij het zoeken naar oplossingen.”

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons