• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Kijktips: Tomorrow, The Road en Kiss the Ground

Kijktips: Tomorrow, The Road en Kiss the Ground

door Wendy Koops - 2 mei 2022

Drie kijktips van de Belgische regisseur Nic Baltahzar.

Nic Balthazars kijktip 1: Tomorrow

In Tomorrow reizen actrice Mélanie Laurent en ecoactivist Cyril Dion samen de wereld over op zoek naar kleinschalige, simpele oplossingen met grote gevolgen. Balthazar: “Ik maak al heel lang televisie rond duurzaamheid, klimaat en ecologie. Het mooie aan deze film is dat er utopieën in worden geschetst. Laten we eerst kijken hoe de perfecte wereld eruit zou kunnen zien en pas daarna hoe we uit de shit geraken waar we nu in zitten. Tomorrow doet dat op een leuke, zonnige manier, vandaar dat deze ecologische film heel populair is in Frankrijk en Europa.”
Tomorrow, te huur via cinetree.nl.

Nic Balthazars kijktip 2: The Road

Overleven in een onleefbare wereld, daarover gaat The Road. “Deze film is helemaal het omgekeerde van Tomorrow en heeft niet direct met het klimaat te maken. De roman van Cormac McCarthy, waarop de film is gebaseerd, is zo’n klap voor uw kop. Het gaat gewoon over een vader en een zoon die in een post-apocalyptisch landschap langs the road naar een toekomst proberen te gaan. Die film heeft mij zo binnenstebuiten gekeerd als angstbeeld wat ik nooit wil meemaken. Hij blijft mij aan mijn ribben kleven en hij is van 2009, dus al vrij oud. Deze film is ongelofelijk krachtig.”
The Road, te zien op HBO Max, te huur via iTunes, Google Play.

Nic Balthazars kijktip 3: Kiss the Ground

De oplossing ligt direct onder je voeten, is het motto van Kiss the Ground. De bodem kan de sleutel zijn in de strijd tegen klimaatverandering. “We moeten de planeet niet alleen redden, we moeten echt nadenken over regeneratie, stoppen met middeleeuwse manieren om de bodem te bewerken en veel dichter met de natuur gaan samenwerken. Ik weet niets van biologie of de boerenstiel, maar het is zo knap uitgelegd en je wordt heel enthousiast gemaakt over hoeveel we eigenlijk nog kunnen doen. De natuur is echt veerkrachtig. Het is heel inspirerend en mooi gedaan – wel een beetje op zijn Amerikaans. Maar die Amerikanen weten soms wat ze doen.”
Kiss the Ground, te zien op Netflix, te huur via vimeo.com/­ondemand/kisstheground.

Duty of Care

Nic Balthazar volgde klimaatadvocaat Roger Cox in de rechtszaak van Milieudefensie tegen Shell, het eindresultaat is een bevlogen documentaire Duty of Care. Een recensie over deze documentaire verscheen al eerder op de website.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down to Earth 70

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Media: de Naturalis SnailSnap-app, bioscoopfilm Vincent en het reuzenvarken Okja op Netflix

Ga de tuin in, de stad in of blijf op de bank hangen. Het kan allemaal met onze mediatips!
Kijktips

Fijne mix van denken en doen

De aandacht voor ons eten is nog nooit zo groot geweest. Daarbij gaat het al lang niet meer alleen over “het grote genieten”, ook het (vaak nogal lelijke) verhaal achter ons voedsel wordt steeds vaker verteld. Een podium waar die twee mooi samenkomen is het Food Film Festival.
Kijktips

Rampenplan

Wat gebeurt er als je op olievrij dieet gaat?
Kijktips

Tweemaal Bruce Parry

De Nederlands ondertitelde dubbel-dvd Amazon ligt koud in de winkels of het boegbeeld van deze fascinerende BBC-serie is te zien in een nieuw programma: Arctic With Bruce Parry.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief