Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Nieuws > Greenpeace sleept Rusland voor Europees hof

Greenpeace sleept Rusland voor Europees hof

Redactie Down to Earth | 17 maart 2014 |

De 30 bemanningsleden van Greenpeaceschip de Arctic Sunrise slepen Rusland voor de rechter. Ze stappen naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg, omdat ze een schadevergoeding willen. Ook eisen ze een verklaring dat zij niet hadden mogen worden opgepakt en vastgehouden. Dat meldt Greenpeace vandaag.

De Noordpool is alles voor Rusland
Foto: Greenpeace

Het is niet bekend hoeveel geld de activisten willen. Ze eisen dat Rusland hun proceskosten vergoedt en kwijtgeraakte spullen terugbetaalt. Zo hebben de mensen elektronica achtergelaten aan boord van de Arctic Sunrise. Het schip ligt sinds september aan de ketting in de haven van Moermansk.

Rusland heeft het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens ondertekend. Daarom mogen de rechters van het hof kijken of Rusland zich aan dat verdrag houdt. In het verdrag staat onder meer het recht op vrijheid (artikel 5) en vrije meningsuiting (artikel 10). Greenpeace vindt dat Rusland die rechten heeft geschonden.

De ‘Arctic 30’ werden half september opgepakt na een protestactie bij een boorplatform in de Russische poolzee. Ze werden beschuldigd van piraterij, waar in Rusland 15 jaar celstraf op staat. In november kwamen ze op borgtocht vrij. Eind december kregen de activisten amnestie en mochten ze naar huis.

Het Russische optreden leidde daardoor tot een diplomatieke ruzie tussen Den Haag en Moskou. De Arctic Sunrise vaart namelijk onder Nederlandse vlag. Daarom had Rusland toestemming moeten vragen voor het enteren en overmeesteren van schip en opvarenden, vindt het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.

Nederland stapte naar het Internationaal Zeerechttribunaal om bemanning en schip vrij te krijgen. De tribunaalrechters stelden Nederland in het gelijk.

De Arctic Sunrise ligt nog steeds aan de ketting in de haven van Moermansk. Greenpeace maakt zich zorgen over de staat van het schip.

Bron: ANP

Lees ook: De Noordpool is alles voor Rusland

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Nieuws

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Nieuws

Volg de Klimaatmars live!

Kun je er niet bij zijn? Dan kun je er toch bij zijn! Volg de Klimaatmars via deze livestream.
Nieuws

Shopupdate: stadsplank, breitonomy, Method, WakaWaka, borstvoedingsmix

Ook een kritische consument? Wij hebben weer een fijn lijstje de voor- en nadelen van allerlei groene producten. Geniet van je weekend en shop verstandig.
Nieuws

Symposium: De urgentie van klimaatverandering

Klimaatverandering, is het voor jou hét probleem? En als we er iets tegen willen doen, moeten we dan af van het kapitalisme, of is de energietransitie juist een enorme kans voor groene groei? Wil je weten hoe je zelf aan de slag kunt, en je laten inspireren door wat anderen doen? Kom dan naar ons symposium op zaterdag 31 oktober.
Nieuws

Weekupdate: bijen v.s. Bayer, kernenergiesoap in Iran, teerzandterroristen. Bonus: katten.

Deze week hebben we wetenswaardige groene dingen uit Engelstalige media voor u bijeengeveegd. Ga er even voor zitten, en je bent weer helemaal bij! Met als bonus een relevant kattenfilmpje. Bijen winnen rechtszaak tegen Bayer Bayer was niet blij met Friends of the Earth Duitsland (BUND). Die claimden dat het bestrijdingsmiddel Thiacloprid schadelijk was voor […]
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons