• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Kijktips > Weerzin en ontroering

Weerzin en ontroering

Wendy Koops | 17 februari 2011 |

Planet Earth – nieuwe ontdekkingen biedt een kijkje achter de schermen van de Planet Earth-crew.

Planet Earth - Nieuwe ontdekkingenElkaar enigszins overlappende favoriete momenten en dagboeken laten zien welk gevaar ze lopen, hun ongeduld, scepsis, ontberingen, en dan de euforie als iets lukt en de ontroering door de natuur. Ook krijg je een idee van het technisch vernuft achter al die beeldschone beelden. Meest indrukwekkend is de jacht van een roedel leeuwen op een olifant – die vervolgens levend wordt verorberd. De crew filmt met weerzin, vanuit een onafgesloten jeep, dus zo goed als onbeschermd. De bonus-dvd brengt ons naar de Maya-tempels in het Mexicaanse Yucatán. Hoe konden zij midden in het oerwoud overleven zonder rivier dichtbij? Duikers brengen een surreële onderwaterwereld in kaart.

Planet Earth – nieuwe ontdekkingen, adviesprijs €14.99.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down to Earth 03 (feb 2011)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Filmtip: Sidik en de panter

Sidik en de panter speelt zich af in de bergen van Koerdistan (Noord-Irak). Een schuldig landschap: de mensen vermoordden elkaar tijdens de oorlog als dieren, zegt iemand in deze contemplatieve documentaire. Het mooie is dat de natuur juist als redding wordt gezien.
Kijktips

Groen boven beton

Verzet tegen de oprukkende stad is van alle tijden. Aan de westkant van Amsterdam dreigt de biologische stadsboerderij De Boterbloem een jarenlange, breed gedragen strijd te verliezen en plaats te moeten maken voor een bedrijventerrein.
Kijktips

Kijktip: Kringloopwinkel

Na de succesvolle documentaireserie Het succes van de kringloopwinkel (2017) komt de VPRO deze kerst met De kracht van de kringloopwinkel. De vijf nieuwe afleveringen zitten vol unieke vondsten en bijzondere mensen met hartverwarmende verhalen.
Kijktips

Zero Waste in Napels?

Clichés in films en series over de maffia blijken vaak waar. Zo zat Tony van de Soprano's in het waste management en wordt die sector in Napels inderdaad gedomineerd door de maffia. De problemen met zich opstapelend vuilnis – soms tot twee meter hoog – zullen maar weinigen zijn ontgaan, minder bekend is dat de stad al sinds 2011 werkt aan een Zero Waste-programma. Over dit afvaldrama gaat de documentaire Zero Waste.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 93

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons