• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Schaliegasblokkades met molenwiek en superlijm

Schaliegasblokkades met molenwiek en superlijm

door Myrthe Verweij - 17 februari 2014

Met een molenwiek van 17 meter lang en 1500 kilo zwaar blokkeerden actievoerders een schaliegasbouwplaats in Barton Moss, vlakbij Manchester. Het bedrijf IGas heeft daar een vergunning om tot 3000 meter diep naar schaliegas te boren.

“Een grotere afhankelijkheid van gas leidt tot hogere energierekeningen en meer vervuiling. Dat we dit pad inslaan is te danken aan de invloed van de grote energiebedrijven”, stelt Rachel Thompson van Frack Free Greater Manchester. “We moeten samen vechten voor een eerlijker, schoner en democratischer energiesysteem waarin de grote energiebedrijven niet de baas zijn.”

Ook het nieuwe jaar begonnen de activisten met creatieve blokkades. Een vrouw plakte zichzelf met ‘superlijm’ aan het hek van de site vast. De vrachtwagens die af- en aan rijden op de bouwplaats konden er twee uur lang niet door. Een paar dagen later zetten twee andere vrouwen hun auto voor de ingang van de site, om vervolgens een vat met beton door de bodem van hun auto te laten zakken, en zichzelf aan het vat vast te plakken.

Volgens een onderzoek van de Universiteit van Nottingham is de publieke steun voor fracken en schaliegaswinning in het Verenigd Koninkrijk aanzienlijk gedaald sinds de protesten afgelopen zomer in Balcombe in West Sussex.

Bronnen: Transition Heathrow, Grist

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Neil Young rockt tegen teerzandolie

Begin dit jaar gaf Neil Young in het kader van de Honor the Treaties-tour een aantal concerten waarvan de opbrengst wordt besteed aan een rechtszaak die de inheemse Athabasca-gemeenschap in de Canadese provincie Alberta voert tegen de oliewinning uit teerzand op hun grondgebied door Shell Canada.
Artikel, Klimaatrechtvaardigheid

Het jonge team achter de klimaatzaak tegen ING

Een kijkje achter de schermen bij het team dat de klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING voorbereidde.
Artikel, Bossen

Mansveld keurt fout hout uit Maleisië goed

Milieuorganisaties vinden het onverantwoord dat staatssecretaris Wilma Mansveld van Milieu toestaat dat overheden hout met het omstreden Maleisische MTCS-keurmerk mogen inkopen. Daardoor mogen gemeenten, waterschappen en andere overheidsorganisaties voor hun bouwprojecten Maleisisch hardhout gebruiken uit regenwoud waar kaalkap plaatsvindt en waar de rechten van inheemse volken niet of nauwelijks worden gerespecteerd.
Artikel, Biodiversiteit

“Een vis zwemt niet zomaar wat rond”

De Linge zit weer vol barbeel en snoekbaars: door de Vislift kunnen vissen weer vrij door de rivier bewegen.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief