• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Milieudefensie vs. Aldi

Milieudefensie vs. Aldi

door A. Opmeer - 16 december 2010

Elk nummer bellen we met personen of bedrijven die doelwit zijn geworden van een actie van de milieubeweging. Deze week: Milieudefensie versus Aldi.

In het kader van de campagne ‘Koelkast dicht!’ stelde Milieudefensie een ranglijst op van supermarktketens die zich inzetten voor energiebesparing met een beleid voor het afdekken van open koelingen. Veel supermarktketens hebben een convenant energiebesparing getekend met de gemeentelijke milieudiensten. Daarin verplichten de supermarkten zich om binnen twee jaar 60 procent van hun verticale wandkoelingen af te dekken. Twee jaar later, voor 1 januari 2015, moeten alle verticale wandkoelingen afgesloten zijn. Aldi weigert echter categorisch mee te doen. Daarom voerde Milieudefensie actie bij twee filialen van de supermarkt.

Wat vindt de Aldi eigenlijk van de acties van Milieudefensie? We belden met de Aldi en werden teruggebeld, nota bene door directeur Vink zelve.

Directeur Vink van Aldi: “Dus u wilt vragen stellen over die koelkastenactie en daar dan iets over opschrijven?”

Ja, we willen graag de andere kant van het verhaal laten zien aan onze lezers.

“Jaja. Maar als ik dan kritiek lever, ga je dat dan publiceren? Ik denk van niet.”

Nou, toch wel. Daar is deze rubriek namelijk voor.

“Toch denk ik dat ik maar gewoon ‘geen commentaar’ zeg. Jullie projectleider weet verder wel hoe ik erover denk.”

Maar onze lezers niet. Wilt u dan niet van de gelegenheid gebruik maken om het over de dingen te hebben waarvan u denkt dat die niet kloppen aan het verhaal van Milieudefensie?

“Nee, het is verleidelijk, maar ik denk niet dat het iets uitmaakt als ik dat doe. Ik kan je wel vertellen waarom ik dat denk, maar dat is niet iets dat je op kunt schrijven.”

Toch, ik las op diverse plekken dat Aldi vindt dat de rekensommen van Milieudefensie, over hoeveel energie er te besparen valt met het afdekken van jullie koelingen, niet kloppen. Wilt u daar werkelijk niets over zeggen?

“Nou, daar heb ik wel een mening over, maar die mag je niet publiceren.”

Wat kan ik dan wel publiceren?

“Schrijf maar op: meneer Vink is zuinig met z’n antwoord, net zoals de formule van Aldi.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Interview, Onder Vuur Verschenen in: Down to Earth 02 (dec 2010)

A. Opmeer

A. Opmeer

Schrijver

Oud-hoofdredacteur van Down to Earth.

  • Volg A. Opmeer op Twitter @OpmeerD2E
  • annemarie.opmeer@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van A. Opmeer op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Interview

Een beter milieu begint helemaal niet bij jezelf

We doen onszelf tekort met consumentenactivisme, vindt klimaatjournalist Jaap Tielbeke. “Die beschuldigende vinger moet ergens anders naar wijzen.” (Ahum, Shell.)
Interview

Hans Bruyninckx: een groene economie vereist systeemveranderingen

Veertig jaar Europees milieubeleid is een succesverhaal. Er zijn ook hardnekkige én nieuwe problemen die niet op de oude vertrouwde wijze zijn aan te pakken, maar veranderingen op systeemniveau vragen. Zoals de ontwikkeling van een lineaire naar een circulaire economie. “Daarin is de EU niet sterk”. Een gesprek met Hans Bruyninckx, de baas van het Europees Milieu Agentschap.
Interview

Inheems activist Raki Ap vecht voor een plaats aan de klimaattafel

Raki Ap is inheems activist voor mensenrechten en het klimaat. Als ambassadeur van zijn mensen, de papoea’s, vertelt hij iedere dag weer over het inheemse perspectief op klimaatverandering. Wanneer krijgen zij eindelijk een plaats aan de klimaattafel?
Onder Vuur

Onder Vuur: had de Europese Commissie dieselgate kunnen voorkomen?

In Down to Earth 35 publiceerden we een onderzoeksjournalistiek stuk over dieselgate, de uitstootfraude bij Volkswagen diesels. De Europese Commissie zegt hiervan geen enkel vermoeden te hebben gehad. Maar wij verkregen via de Wet Openbaarheid Bestuur interne briefwisselingen die laten zien dat er wel degelijk vermoedens bestonden. We vragen een woordvoerder van de Europese Commissie om weerwoord.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief