• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Leestips: Samenhang, Shoppen en Lachen

Leestips: Samenhang, Shoppen en Lachen

door Redactie Down to Earth - 21 december 2021

Natuurlijke band

We zijn als mensheid losgeraakt van de natuur, vinden psycholoog Mary Clare en natuurschrijver Gary Ferguson. Met De grote samenhang willen ze die verbinding herstellen, omdat dat goed is voor ons fysieke en mentale welzijn. Als we de band met de natuur herstellen, leven we meer vanuit aandacht en zien we onze plek in het grotere geheel (zie ook de Earthfulness challenge op p. 44). De Grote samenhang is een hoopvol boek. Wetenschappelijk onderbouwd en vol bijzondere inzichten en prachtige verhalen.

De grote samenhang. Hoe we de band met de natuur kunnen herstellen.
Gary Ferguson & Mary Clare. Uitgeverij Ten Have, november 2021.
ISBN 9789025909536.
176 pagina’s, paperback.
Prijs € 21,99.


We shoppen ons naar de knoppen

In dit optimistische boek onderzoekt journalist J.B. MacKinnon wat er zou gebeuren als we zouden stoppen met winkelen. Is er een manier om onze consumptie terug te brengen zonder een economische ineenstorting te veroorzaken? Op zoek naar antwoorden sprak hij zowel klimaatwetenschappers, CEO’s van bedrijven als gemeenschappen in Ecuador die 100 procent duurzaam consumeren. Hij laat zien hoeveel we te winnen hebben bij consuminderen: gezonde relaties met onze natuurlijke omgeving en met elkaar, aandachtige zorg voor onze bezittingen.

Stoppen met shoppen. Hoe we de planeet en onszelf kunnen redden.
J.B. MacKinnon.
Uitgeverij De Arbeiderspers, november 2011.
ISBN 9789029544191.
368 pagina’s, paperback.
Prijs € 25.


Lachen om de aarde

Wat hebben Ricky Gervais, Jane Goodall en Peter Gabriel met elkaar gemeen? Ze staan allemaal in The Most Important Comic Book on Earth. Het (Engelstalige) stripboek is een samenwerking van 300 toonaangevende milieuactivisten, tekenaars, kunstenaars, auteurs, acteurs, filmmakers en muzikanten die 120 verhalen en call to actions presenteren om de wereld te redden.

The Most Important Comic Book on Earth.
DK Publishers, november 2021.
ISBN 9780744042825.
352 pagina’s, paperback.
Prijs € 26,99.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Leestips Verschenen in: Down to Earth 68

Gerelateerde berichten

Leestips

Vogels luisteren

Thomas van Slobbe leest. "Soms heb je contact met andere soorten, in het wild. Je kunt ze niet verstaan, ze spreken immers een andere taal, en toch versta je ze."
Leestips

Regionaal wereldvoedsel

Om uitputting van de aarde te voorkomen en welvaart eerlijker te verdelen moeten overheden, stelt Guus Geurts in zijn boek 'Wereldvoedsel, pleidooi voor een rechtvaardige en ecologische voedselvoorziening'.
Leestips

Pepijn Vloemans schrijft niet pijnlijk genoeg

Pepijn Vloemans schrijft in zijn nieuwe boek 'Dit is pijnlijk om te schrijven' heerlijk leesbaar. Helaas schrijft hij niet pijnlijk genoeg.
Gas in Groningen, Leestips

Boekentips: Jac. P. Thijsse, gaswinning in Groningen en je eigen lijf als batterij

Heb je dit weekend tijd om lekker lui in het groene gras te liggen met een groen boek? Wij hebben drie boekentips voor je!

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief