Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Kijktips > Kijk- en luistertips: De Ommezwaai, WaterBear en Wintergasten

Kijk- en luistertips: De Ommezwaai, WaterBear en Wintergasten

Wendy Koops | 20 december 2022 |

Laatste zetje

Zeer de moeite waard voor iedereen die wil begrijpen waarom het zo lang duurt voordat grote spelers in onze maatschappij de noodzakelijke stappen zetten voor een leefbare wereld: de zesdelige podcastserie De Ommezwaai van journalist Sander Heijne. Op een luchtige, levendige manier onderzoekt hij wat bestuurders van onder andere ABP en Tata Steel het laatste zetje geeft om hun bedrijfsvoering te vergroenen. Kan zoiets simpels als een kritisch Whatsappje van een teleurgestelde zus werkelijk het verschil maken? Onder andere met Liset Meddens van Fossielvrij NL, die succesvol campagne voerde voor een fossielvrij pensioen (hoewel ABP haar invloed afzwakt), maar ook met Klaas Dijkhoff, die zijn visie deelt op hoe je de gemiddelde VVD’er in beweging krijgt.

De Ommezwaai, te beluisteren via www.nporadio1.nl en verschillende podcast-apps.

Schatkamer vol klimaatfilms

Of je nu meer wilt weten over circulariteit, de klimaatcrisis, fossiele energie, biodiversiteit of regeneratieve landbouw, bij WaterBear kun je voor al deze onderwerpen terecht. Dit gratis streamingplatform legt zich toe op de toekomst van onze planeet en wil mensen met verhalen inspireren het verschil te maken. Je vindt er bekendere documentaires als Racing Extinction, Milked, The True Cost en Damnation, maar ook ongelofelijk veel korte, informatieve films en series. Soms worden die door WaterBear zelf gemaakt of door de circa tachtig partners – met name ngo’s. Door gratis lid te worden wordt extra content ontsloten. In veel gevallen is er een pop-up die, als je erop klikt, leidt naar meer informatie en manieren om zelf in actie te komen. WaterBear is een initiatief van de Nederlandse producer Ellen Windemuth, uitvoerend producent van de bekroonde Netflix-docu My Octopus Teacher.

Meer informatie vind je op www.waterbear.com.


Jane & Janine

Foto: Shody Careman

In Wintergasten spreekt Janine Abbring de 88-jarige Jane Goodall in Bournemouth, de stad waar de chimpansee-expert opgroeide en waar ze nog steeds haar kerstdagen doorbrengt. Aan de hand van zelfgekozen film- en televisiefragmenten deelt de ongelofelijk invloedrijke antropoloog en primatoloog haar persoonlijke blik op de wereld. Haar werk was baanbrekend: zo ontdekte ze bijvoorbeeld dat chimpansees geen vegetariërs maar omnivoren zijn en dat ze gereedschap gebruiken, wat ons begrip van wat mensen dan onderscheidt van andere dieren destijds danig op z’n kop zette. Halverwege de jaren 80 besloot ze zich te concentreren op het vergroten van de bewustwording rond natuurbehoud en klimaatverandering. Dat doet ze nu nog zo’n 300 dagen per jaar.

Wintergasten, 2 januari, 22.05 uur op NPO 2 of NPO Start.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Tags: jane goodall, de ommezwaai, sander heijne, jane goodall wintergasten, wintergasten, waterbear, janine abbring Verschenen in: Down to Earth 74

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Nu te zien: Animal

In de documentaire Animal neemt regisseur Cyril Dion twee jonge klimaatstakers mee op een transformatieve reis door de wereld.
Kijktips, Recensie

Tel je zegeningen

In de documentaire Gerlach wordt de akkerbouwer met die naam gevolgd, terwijl hij tegenslag na tegenslag te verduren krijgt, vertelt recensent Wendy Koops.
Kijktips, Recensie

Gemarginaliseerde bomleggers

In het controversiële boek How to Blow Up a Pipeline legt Andreas Malm uit waarom geweldloze actie niet leidt tot de omslag. De gelijknamige film gaat meer om het hóé, vertelt recensent Wendy Koops.
Kijktips

Kijktips: Roter Himmel, 12 straten groen en Nothing Lasts Forever

Kijktips voor de (na)zomer: de speelfilm Roter Himmel, 12 groene straten in Nederland en een documentaire over de leugens en het bedrog van de wereld van diamanten.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 52 april 2019

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons