• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Greenpeace vs. Nuon

Greenpeace vs. Nuon

door A. Opmeer - 14 oktober 2010

Greenpeace voert actie tegen de aanleg van een twee kolencentrales, van Nuon en Essent, in de Eemshaven. Met een tweetal spoofs – parodieën op een commercial – en een informatietour door Groningen. Wat vindt Nuon van de actie?

Ariane Volz, woordvoerder Nuon: “We zijn verrast dat het Nuon-karakter ‘Niemand’ een tweelingbroer heeft gekregen. Het is origineel gedaan. Maar op de inhoud van de filmpjes is het nodige aan te merken.”

Greenpeace verwijt jullie de kolencentrale in het geniep aan te leggen?

“Dat is echt onzin. Nuon is er altijd open over geweest. Burgers en milieu-organisaties hebben er hun mening over gegeven en er is veel over geschreven in kranten en andere media. We organiseerden in oktober zelfs een open dag.”

Volgens Greenpeace houden jullie de consument voor de gek.Jullie presenteren je als groen energiebedrijf, maar bouwen ondertussen een vervuilende kolencentrale.

“We investeren ook in duurzame energie. Maar we hebben de verantwoordelijkheid om energie tegen een betaalbare prijs aan te bieden. De overgang naar duurzame energie is bezig, maar heeft tijd nodig. De centrale in de Eemshaven gaat overigens eerst alleen op aardgas draaien, pas later ook op kolen. Daarbij worden nieuwe technieken gebruikt om CO2 uit gas te halen en er wordt ook biomassa meegestookt. Hierdoor stoot deze centrale veel minder CO2 uit dan traditionele kolencentrales.”

Maar Nederland exporteert nu al stroom, waarom dan nog meer centrales bouwen?

“Wij opereren op de Noordwest-Europese markt en willen ook in 2020 nog miljoenen mensen van betaalbare energie voorzien. Omdat we nu al weten dat we over een aantal jaar oude centrales, de meer vervuilende, moeten sluiten, bouwen we deze nieuwe centrales.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Interview, Onder Vuur Verschenen in: Down to Earth 01 (okt 2010)

A. Opmeer

A. Opmeer

Schrijver

Oud-hoofdredacteur van Down to Earth.

  • Volg A. Opmeer op Twitter @OpmeerD2E
  • annemarie.opmeer@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van A. Opmeer op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Interview, Onder Vuur, Visserij

Duurzame paling

DUPAN pleit voor duurzame paling. Volgens de milieubeweging is paling niet duurzaam.
Interview

Klimaatzaak: the sequel

Vorige maand ontvingen ze ’m, de brief waar menig bedrijf voor gevreesd zal hebben. Na de succesvolle rechtszaak tegen Shell heeft Milieudefensie 29 andere bedrijven in het vizier die dringend hun uitstoot omlaag moeten brengen. Down to Earth vroeg Ilana Cukier en Peer de Rijk naar de nieuwe campagne.
Interview

David Van Reybrouck over de Belgische Klimaatzaak: “Klimaatopwarming moet je zien als een vorm van geweld”

Ook in België spanden bezorgde burgers een klimaatzaak tegen de staat aan. (Die ze wonnen!) David Van Reybrouck was erbij en deed verslag.
Onder Vuur

Onder Vuur: OneWorld, Kassa, Milieudefensie en klanten v.s. pensioenfonds ABP over palmolie

Er was veel ophef over de betrokkenheid van pensioenfonds ABP bij de kap van 27.000 hectare regenwoud voor de aanleg van een palmolieplantage, waar OneWorld een artikel over publiceerde. Persvoorlichter van ABP Asha Khoenkhoen reageert, met goed nieuws.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief