• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Geen megastallen ten koste van natuur

Geen megastallen ten koste van natuur

door Redactie Down to Earth - 8 augustus 2014

Volgens de Raad van State mag de Drentse gemeente Westerveld geen uitbreiding van veebedrijven toestaan als die in strijd is met de Natuurbeschermingswet. De gemeente had in haar bestemmingsplan voor het buitengebied ruimte gelaten voor uitbreiding, maar deze uitzondering op de Natuurbeschermingswet is volgens de uitspraak van 6 augustus niet toegestaan omdat onvoldoende verzekerd wordt dat de ruimte die het plan laat geen nadelige gevolgen heeft voor natuur. Milieudefensie is zeer blij met deze uitspraak.
koeien-bioindustrie De lokale afdeling van Milieudefensie in Westerveld heeft zich, gesteund door de landelijke vereniging Milieudefensie, sinds 2008 ingezet om de uitbreiding van veebedrijven in de buurt van natuurgebieden te voorkomen.
“Wij zijn opgelucht door de uitspraak”, zegt Martje Verf van Milieudefensie Westerveld. “Natuur- en milieubelangen zullen door de gemeente Westerveld beter moeten worden meegewogen bij het repareren van het bestemmingsplan.”

Milieudefensie Westerveld hoopt dat ook andere gemeenten in Nederland deze uitspraak ter harte nemen en niet meer groei als automatisch uitgangspunt hanteren, maar zullen zorgen voor minder uitstoot van ammoniak. “Dan zal de deken van ammoniak die over Nederland ligt afnemen en natuur meer kans krijgen”, zegt Verf.

Landelijk belang

Jacomijn Pluimers, campagneleider Duurzaam Voedsel bij Milieudefensie, benadrukt het landelijk belang van de uitspraak: “Het is goed dat de Raad van State gemeenten dwingt om zich aan de Natuurbeschermingswet te houden. Daarmee worden harde grenzen gesteld aan de uitbreiding van de veehouderij, die zorgt voor enorme ammoniak-uitstoot. De schaalvergroting in de veehouderij gaat alle perken te buiten en veroorzaakt veel milieuproblemen en overlast voor omwonenden. We moeten toewerken naar een kleinere, duurzamere veehouderij, in plaats van steeds maar doorgroeien.”

Milieudefensie voert al jaren campagne voor een duurzame voedselproductie en gezond voedsel, waarbij het terugbrengen van de omvang van de veehouderij in Nederland één van de uitgangspunten is. De explosieve groei van de melkveehouderij die verwacht wordt als de melkquota begin 2015 afgeschaft worden, is daarbij op dit moment een belangrijk speerpunt.

Verder lezen: Bereid je voor op de melktsunami

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Landbouw & voedsel Tag: bioindustrie, landbouwbeleid, mest

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Grondstoffen

De lange reis van een stikstofatoom

Hoe belangrijk is stikstof eigenlijk? We volgen de weg die een stikstofatoom aflegt langs planten en dieren, fabrieken en riolen.
Landbouw & voedsel

Waarom niet mesten met mensenpoep?

Onze eigen poep en plas, we doen er niets mee. Terwijl er zoveel in zit dat nog bruikbaar is. Waarom rijden we dat spul eigenlijk niet over het land uit?
Landbouw & voedsel, Megastallen

Zorgen om weidegang nieuwe melkveewet

Deze week stemde de Tweede Kamer in met de melkveewet die ruimte moet geven voor economische ontwikkeling van de melkveehouderij. Milieudefensie reageerde teleurgesteld en voorziet meer megastallen. “Bedrijven worden zó groot dat weidegang onmogelijk wordt."
Landbouw & voedsel

Moeten we nog wel tegen gentech strijden?

De anti-gentechbeweging bedient zich soms van pseudowetenschappelijke argumenten. Toch hebben de grote milieuorganisaties redenen om hun afwijzende standpunt niet bij te stellen. Wie heeft het gelijk aan zijn kant? Een zoektocht naar de effectiefste strategie tegen de grote problemen in de landbouw.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief