• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Landbouw & voedsel > Visserij > Reis door het waddengebied

Reis door het waddengebied

Wendy Koops | 16 december 2010 |

Sinds 2009 is de Waddenzee Werelderfgoed. De wetlands zijn uniek, met een ongeëvenaarde soortenrijkdom en een cruciale functie in de vogeltrek tussen Afrika en Eurazië.

Reis door het waddengebiedHet waddengebied is sinds ver voor het begin van onze jaartelling bewoond. Al in het jaar 1000 werden de eerste dijken gebouwd. Het zesdelige tv-serie Reis door het waddengebied trekt van Texel via Schiermonnikoog en het Duitse Sylt naar de Deense kust en kijkt naar verleden, heden en toekomst, de bewoners, de flora en fauna en de cultuurgeschiedenis. Over de hoogtijdagen van de walvisvaart, het verschil tussen handmatige en mechanische kokkelvisserij, de spectaculaire luchtdans van meer dan tweehonderdduizend spreeuwen, de vraag wat de enorme toename van exotische zeedieren betekent voor inheemse schelpdieren en vogels en natuurlijk de gevolgen van de zeespiegelstijging.

Reis door het waddengebied, vanaf 8 januari 6 zaterdagen om 18:00 uur bij de NCRV op Nederland 2.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Visserij, Kijktips Verschenen in: Down to Earth 02 (dec 2010)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips, Milieubeweging

Absurdistisch activisme van The Yes Men

Al zo'n twintig jaar vormen Mike Bonanno en Andy Bichlbaum de harde kern van The Yes Men. Met heerlijk bizarre, maar scherpe acties proberen de twee urgente, onderbelichte onderwerpen op de agenda te krijgen. Humor en absurdisme zijn daarbij hun wapens, maar ook het misleiden van de media. Hun nieuwe film 'The Yes Men Are Revolting' is onderdeel van het Movies That Matter Festival dat eind deze maand in Den Haag plaatsvindt.
Kijktips

The Grey

In de VS kreeg kaskraker The Grey begin dit jaar dierenwelzijnsorganisaties als PETA op de achterste benen.
Boeken en films, Kijktips

Kijktips: Geographies of Solitude, Suro en White Plastic Sky

Kijktips van Wendy Koops: een onderzoeker op een onbewoond eiland, een conflict om kurkeiken en een animatiefilm over lugubere recycling.
Kijktips

Duty of care: inspirerende docu over klimaatadvocaat Roger Cox

Regisseur Nic Balthazar kreeg de unieke kans om klimaatadvocaat Roger Cox te volgen in de rechtszaak van Milieudefensie tegen Shell. De documentaire Duty of care gaat in première op het Movies That Matter Festival.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons