• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Nieuw bewijs betrokkenheid Shell Nederland bij misstanden Nigeria

Nieuw bewijs betrokkenheid Shell Nederland bij misstanden Nigeria

Freek Kallenberg | 31 oktober 2013 |

De advocaten van vier Nigeriaanse boeren en Milieudefensie, die in een rechtszaak met Shell verwikkeld zijn rond olievervuiling in drie dorpen in de Niger Delta, hebben vertrouwelijke documenten in handen gekregen die nieuw licht werpen op de werkwijze van het Shell concern. In deze documenten wordt nauwgezet beschreven hoe dochtermaatschappijen van het Nederlandse Shell in andere landen, zoals Nigeria, hun installaties moeten aanleggen en onderhouden. De bewering van het in Nederland gevestigde Shell-hoofdkantoor, dat haar werkmaatschappijen wereldwijd volledig naar eigen inzicht handelen, en dat het hoofdkantoor dus niet aansprakelijk kan worden gehouden voor misstanden die ontstaan door handelen van haar dochters, komt hiermee op losse schroeven te staan. Op basis van deze documenten eisen de advocaten bij de rechtbank in Den Haag opnieuw inzage in nog meer interne Shell documenten, waarmee zij willen aantonen dat het hoofdkantoor in Den Haag aansprakelijk is voor de lekkages die in de Nigeriaanse dorpen zijn ontstaan. In september 2011 wees de rechtbank een dergelijk verzoek om inzage nog af.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Gezondheidsraad bepleit onderzoek landbouwgif

Plattelandsbewoners moeten minder worden blootgesteld aan pesticiden die boeren gebruiken om hun gewassen te beschermen. Dat bepleit de Gezondheidsraad in een recent adviesrapport. Volgens de raad is er namelijk te weinig bekend over de gezondheid van omwonenden van landbouwpercelen in Nederland. Uit buitenlandse onderzoeken komen aanwijzingen dat omwonenden gezondheidsrisico's kunnen lopen.
Artikel

Protest bij kernreactor Petten

Bij de kernreactor in Petten demonstreerden vanochtend enkele tientallen actievoerders. De demonstranten verzetten zich in de eerste plaats tegen kernenergie, maar ze zijn er ook op tegen dat afgevaardigden van de nucleaire industrie bijeen zijn op het moment dat er in Den Haag de nucleaire top plaatsvindt. De demonstranten werden na een uur gearresteerd.
Artikel

Toch afspraken EZ en Cuadrilla

Er bestaat wel degelijk een document waarin afspraken zijn vastgelegd over financiële aansprakelijkheid van Cuadrilla bij schaliegasboringen in Nederland. Dat heeft het ministerie van Economische Zaken Milieudefensie donderdagmiddag 27 maart laten weten. Milieudefensie had eerder die dag gemeld dat dat niet zo was. Ze baseerde zich daarbij op correspondentie tussen Cuadrilla en het ministerie die de milieuorganisatie heeft verkregen via een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur (WOB).
Artikel, Biodiversiteit

“Een vis zwemt niet zomaar wat rond”

De Linge zit weer vol barbeel en snoekbaars: door de Vislift kunnen vissen weer vrij door de rivier bewegen.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 93

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons