• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Mars tegen stroperij

Mars tegen stroperij

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Alleen al in Tanzania worden dagelijks dertig olifanten afgemaakt om hun slagtanden te kunnen verhandelen. “Net als diamanten en waardevolle delfstoffen is de handel in ivoor steeds meer verbonden met de georganiseerde misdaad. Het wordt gebruikt als een niet te traceren betaalmiddel waarmee criminelen en terroristen hun oorlogen financieren”, stelt Patrick Patel van de African Wildlife Trust. Zijn organisatie nam het initiatief voor een mars tegen de stroperij. In negentien dagen legden Tanzaniaanse natuurbeschermers 650 kilometer te voet af om aandacht te vragen voor de handel in ivoor en de illegale jacht die ermee gepaard gaat. Patel wil het publiek in Tanzania bewust maken van de gevolgen van stroperij, waardoor de olifantenpopulatie wereldwijd gedecimeerd is.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Grondstoffen

Microsoft gebruikt onverantwoorde tin

Microsoft is een achterblijver op het gebied van verantwoorde tinwinning. In tegenstelling tot merken als Philips, Apple en Samsung heeft Microsoft nog geen concrete stappen ondernomen om zich voor duurzame tinwinning in te zetten. Milieudefensie vraagt Microsoft zich alsnog aan te sluiten bij het Initiatief Duurzame Handel (IDH) waarin grote elektronicabedrijven zich hebben verzameld om zich in te zetten voor verantwoorde tinmijnbouw.
Artikel

Roep om stop op groei veestapel

Milieudefensie en burgers komen morgen met een 'grote boodschap' over mest voor de Tweede Kamer. Hiermee protesteren ze tegen de plannen om de veestapel te laten groeien.
Artikel, Biodiversiteit

“Een vis zwemt niet zomaar wat rond”

De Linge zit weer vol barbeel en snoekbaars: door de Vislift kunnen vissen weer vrij door de rivier bewegen.
Artikel

Weekupdate: speel een schimmel, ‘hybride leven’, miniprotest, Climate Adam, death by Tesla. Bonus: trieste muziek.

Gratis tip voor dit weekend: vertrouw niet op je klok. Hier is een weekupdate voor als je heel toevallig zomaar een uur over hebt. Met filmpjes en nog meer filmpjes dus plan dat uur in de buurt van wifi.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons