• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Kijktips > The East

The East

Wendy Koops | 21 december 2013 |

The EastDe bioscoop heeft The East, een spionagethriller over “ecoterrorisme”, in Nederland niet gehaald. Blijkbaar werd een te geringe opkomst verwacht. De film begint bij het huis van een CEO van een oliemaatschappij die een enorm gaslek in de oceaan heeft veroorzaakt. Binnen richt de kleine anarchistische beweging The East zijn eigen olieramp aan en zet een filmpje hierover online. Met acties van deze strekking betalen ze multinationals die grootschalige milieuvervuiling op hun geweten hebben met gelijke munt terug. Dit moet natuurlijk de kop worden ingedrukt, en daarom wordt de jonge Jane eropuit gestuurd om de activistengroep te infiltreren. Als dit lukt, begint ze echter al snel sympathie te krijgen voor hun argumenten.

 

Of kijk de trailer op YouTube.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down To Earth 20 (dec 2013)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kijktips

Earthflight

Na Frozen Planet had de EO in november een nieuwe kijkcijferhit van BBC Earth, die ons in Earthflight de wereld vanuit vogelperspectief toont.
Kijktips

De lichtdief

In het lichtvoetige The Light Thief droomt de warme dorpselektricien Svet-ake (wat zoiets betekent als Mr. Light) uit Kirgizië van twee dingen: een zoon (hij heeft al vier dochters) en goedkopere stroom voor de hele vallei.
Kijktips

Geprivatiseerd water

In También la lluva raakt een filmcrew, die de implicaties van de komst van Columbus aan de kaak wil stellen (met hem kwamen immers ook slavernij en uitbuiting), verstrikt in een heftige opstand tegen de privatisering van water.
Kijktips

The Last Wolf: verfilming Chinese bestseller

Na de beer (L'Ours) en de tijger (Two Brothers) stortte regisseur Jean-Jacques Annaud zich op de wolf. Waar je je als kijker in die films identificeerde met het dier, wordt The Last Wolf, gefilmd in het fotogenieke Binnen-Mongolië, juist verteld vanuit het perspectief van de mens. Wel één die bezeten is van wolven.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons