• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Veestapel overspoelt Nederland

Veestapel overspoelt Nederland

Freek Kallenberg | 31 oktober 2013 |

In 2015 worden zowel de dierrechten als het melkqoutum afgeschaft. Hierdoor komt er een einde aan het aantal maximaal te houden te houden varkens, kippen en runderen in Nederland. Nu al leven in Nederland zo’n 12 miljoen varkens, 100 miljoen kippen en 4 miljoen runderen waarvan 2 miljoen melkkoeien.
Volgens een onderzoek van ARCADIS, in opdracht van Natuur & Milieu, Milieudefensie en de natuur- en milieufederaties, kan door het afschaffen van dierrechten en melkquota de veestapel in Nederland verdubbelen. Volgens de milieuorganisaties heeft dit grote gevolgen voor de volksgezondheid, het leidt tot een nog groter mestoverschot, vervuild drinkwater en stankoverlast. Daarnaast zal het aantal megastallen naar verwachting toenemen door uitbreidingsplannen van de veehouders.
Voorafgaand aan het Kamerdebat hadden zij daarom aan de Kamerleden gevraagd het stelsel van dierrechten en melkquota in stand te houden. Dat deed de Kamer niet. Om te voorkomen dat Nederland wegzakt in de varkens- , kippen- en koeienstront wil de Tweede Kamer wel dat de Meststoffenwet wordt gewijzigd. Er komt een mestverwerkingsplicht die inhoudt dat veebedrijven mest moeten laten verwerken die ze niet op een fatsoenlijke manier op hun eigen grond kunnen benutten.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Een wereld zonder vlees

Kunnen we ons een wereld zonder vlees voorstellen? En hoe bereiken e dat dan? Een collectief van tekenaars en schrijvers zette samen een toekomstvisioen op papier. Een voorpublicatie uit de graphic novel De Vleesvrije stad.
Artikel

Senaat verwerpt Keystone XL

Deze week verwierp de Amerikaanse senaat de omstreden oliepijplijn Keystone XL. Het wetsvoorstel miste één stem om het startsein te krijgen de olierijke gebieden in Canada en olieverwerkende industrie in Texas te verbinden. Volgend jaar wordt een nieuwe poging gedaan om de aanleg van de oliepijpleiding Keystone XL door te laten gaan.
Artikel, Natuur in Nederland, Visserij, Water

Beschermde gebieden Noordzee

De Doggersbank, de Klaverbank en het Friese Front zijn door Staatssecretaris Dijksma aangewezen als zeereservaten. Dankzij deze beschermde status worden de onderwaternatuur en de vogels beschermd en mag er in delen niet meer gevist worden met sleepnetten. De gebieden zijn unieke plekken die tussen de 80 en de 270 kilometer vanaf Den Helder liggen.
Alternatieve energie, Artikel

WISE: meer vieze en sjoemelstroom

Terwijl de vraag naar groene stroom snel groeit leveren de Nederlandse energiebedrijven steeds meer vuile stroom of met buitenlandse certificaten vergroende ‘sjoemelstroom’. Dat concludeert WISE, dat sinds 2006 alle stroometiketten van de energiebedrijven op een rij zet en trends en ontwikkelingen onderzoekt.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons