• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Veestapel overspoelt Nederland

Veestapel overspoelt Nederland

door Freek Kallenberg - 31 oktober 2013

In 2015 worden zowel de dierrechten als het melkqoutum afgeschaft. Hierdoor komt er een einde aan het aantal maximaal te houden te houden varkens, kippen en runderen in Nederland. Nu al leven in Nederland zo’n 12 miljoen varkens, 100 miljoen kippen en 4 miljoen runderen waarvan 2 miljoen melkkoeien.
Volgens een onderzoek van ARCADIS, in opdracht van Natuur & Milieu, Milieudefensie en de natuur- en milieufederaties, kan door het afschaffen van dierrechten en melkquota de veestapel in Nederland verdubbelen. Volgens de milieuorganisaties heeft dit grote gevolgen voor de volksgezondheid, het leidt tot een nog groter mestoverschot, vervuild drinkwater en stankoverlast. Daarnaast zal het aantal megastallen naar verwachting toenemen door uitbreidingsplannen van de veehouders.
Voorafgaand aan het Kamerdebat hadden zij daarom aan de Kamerleden gevraagd het stelsel van dierrechten en melkquota in stand te houden. Dat deed de Kamer niet. Om te voorkomen dat Nederland wegzakt in de varkens- , kippen- en koeienstront wil de Tweede Kamer wel dat de Meststoffenwet wordt gewijzigd. Er komt een mestverwerkingsplicht die inhoudt dat veebedrijven mest moeten laten verwerken die ze niet op een fatsoenlijke manier op hun eigen grond kunnen benutten.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Kamer wil verbod op bijengif

De Tweede Kamer wil een Nederlands totaalverbod op bestrijdingsmiddelen die neonicotinoïden bevatten. Dit gif is gevaarlijk voor bijen en andere bestuivers zoals hommels en draagt bij aan de massale bijensterfte. Een meerderheid van de Kamer schaarde zich gisteren achter moties van de Partij voor de Dieren voor een nationaal verbod op het gebruik van dit bijengif in de landbouw en verkoop aan particulieren.
Artikel, Grondstoffen

Ook Asus kiest voor verantwoorde tin

Elektronicagigant Asus gaat na een oproep van Milieudefensie deelnemen aan een project om de winning van tin in Indonesië minder schadelijk te maken
Artikel

Koeien in de wei en groei melkveehouderij bijten elkaar

Staatssecretaris Dijksma wil weidegang voor koeien stimuleren en de ammoniakuitstoot van de melkveesector aanpakken. Volgens Milieudefensie moet het niet bij goede voornemens blijven en roept de staatssecretaris daarom op met duidelijke normen te komen voor de melkveehouderij.
Artikel

‘Walvissen dood door offshore oliewinning’

Langs de kust van Ghana is een alarmerend aantal walvissen aangespoeld, stellen natuurbeschermers van de organisatie Friends of the Nation. Volgens hen wordt het hoge aantal van zestien dode walvissen veroorzaakt door verkennende olieboringen in Ghanese wateren. “Voorheen spoelde er een dode walvis in de vijf jaar aan, maar afgelopen week alleen al waren het […]

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief