• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Veestapel overspoelt Nederland

Veestapel overspoelt Nederland

Freek Kallenberg | 31 oktober 2013 |

In 2015 worden zowel de dierrechten als het melkqoutum afgeschaft. Hierdoor komt er een einde aan het aantal maximaal te houden te houden varkens, kippen en runderen in Nederland. Nu al leven in Nederland zo’n 12 miljoen varkens, 100 miljoen kippen en 4 miljoen runderen waarvan 2 miljoen melkkoeien.
Volgens een onderzoek van ARCADIS, in opdracht van Natuur & Milieu, Milieudefensie en de natuur- en milieufederaties, kan door het afschaffen van dierrechten en melkquota de veestapel in Nederland verdubbelen. Volgens de milieuorganisaties heeft dit grote gevolgen voor de volksgezondheid, het leidt tot een nog groter mestoverschot, vervuild drinkwater en stankoverlast. Daarnaast zal het aantal megastallen naar verwachting toenemen door uitbreidingsplannen van de veehouders.
Voorafgaand aan het Kamerdebat hadden zij daarom aan de Kamerleden gevraagd het stelsel van dierrechten en melkquota in stand te houden. Dat deed de Kamer niet. Om te voorkomen dat Nederland wegzakt in de varkens- , kippen- en koeienstront wil de Tweede Kamer wel dat de Meststoffenwet wordt gewijzigd. Er komt een mestverwerkingsplicht die inhoudt dat veebedrijven mest moeten laten verwerken die ze niet op een fatsoenlijke manier op hun eigen grond kunnen benutten.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg

Freek Kallenberg is redacteur van Down to Earth.

  • Volg Freek Kallenberg op Twitter @FreekD2E
  • freek.kallenberg@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van Freek Kallenberg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Weekupdate: plastic zout, hoverboards, koude koningin, luister naar Levi’s, Al Gore’s conspiracy. Bonus: Van Gogh graancirkel

Dag mensen, beetje warme herfst is het, vindjeniet? Gewoon maar chillen dan, dit weekend, dan draag je tenminste niet bij aan de opwarming. Hier is een coole weekupdate om je te helpen.
Artikel, Jubileum

50 jaar Milieudefensie: moedig voorwaarts.. maar waarnaartoe?

De milieubeweging heeft weliswaar allerlei successen geboekt, maar is in essentie de strijd aan het verliezen. Hoe moet het verder met de milieubeweging? En hoe ziet de toekomst eruit?
Artikel

Protesten tijdens schaliegasdebat Tweede Kamer

Bezorgde burgers, Milieudefensie en Schaliegasvrij Nederland bezoeken donderdag 5 juni het Tweede Kamerdebat over schaliegas. Voorafgaand aan het debat komen zij samen voor een protestbijeenkomst op de Hofplaats.
Artikel

De 5 beste artikelen van 2015 en als bonus: een slimme tip voor koude dagen

Terugkijken was nog nooit zo leuk, want wij hebben de beste artikelen van het afgelopen jaar voor je op een rijtje gezet. Dit is wat jullie het meest van ons gelezen hebben. Dank! En zeg nou zelf, jullie hebben smaak. Zou je zo nog een keer lezen toch? Geniet ervan!

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons