Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Mars tegen stroperij

Mars tegen stroperij

Myrthe Verweij | 31 oktober 2013 |

Alleen al in Tanzania worden dagelijks dertig olifanten afgemaakt om hun slagtanden te kunnen verhandelen. “Net als diamanten en waardevolle delfstoffen is de handel in ivoor steeds meer verbonden met de georganiseerde misdaad. Het wordt gebruikt als een niet te traceren betaalmiddel waarmee criminelen en terroristen hun oorlogen financieren”, stelt Patrick Patel van de African Wildlife Trust. Zijn organisatie nam het initiatief voor een mars tegen de stroperij. In negentien dagen legden Tanzaniaanse natuurbeschermers 650 kilometer te voet af om aandacht te vragen voor de handel in ivoor en de illegale jacht die ermee gepaard gaat. Patel wil het publiek in Tanzania bewust maken van de gevolgen van stroperij, waardoor de olifantenpopulatie wereldwijd gedecimeerd is.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Biodiversiteit

“Een vis zwemt niet zomaar wat rond”

De Linge zit weer vol barbeel en snoekbaars: door de Vislift kunnen vissen weer vrij door de rivier bewegen.
Artikel, Mensenrechten

“Guanabara-baai is helemaal niet dood”

In de baai van Guanabara nemen activistische vissers het op tegen grote vervuilende bedrijven. Dat is niet bepaald zonder gevaar.
Artikel, Landbouw & voedsel

Een radertje in het systeem

Sinds januari wordt er onderhandeld over het Nederlandse landbouwakkoord. Wat de uitkomst ook is, het is een traumatische omslag voor boeren.
Artikel, Grondstoffen

“De plek waar we voor strijden, is het strijden waard”

Activisten strijden al meer dan 10 jaar tegen de komst van een kopermijn in Lower Zambezi National Park. “Iedereen weet nu dat Zambianen niet over zich heen laten lopen.”
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 52 april 2019

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons