• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Energie & klimaat > Klimaatverandering > Kanarie van klimaatverandering

Kanarie van klimaatverandering

Wendy Koops | 20 april 2013 |

Gletsjers zijn de kanarie in de koolmijn. Dat stelt fotograaf James Balog, die in 2007 begon met het Extreme Ice Survey. 

Chasing Ice

Foto: Adam White

Benieuwd wat er nu waar was van de verhalen over smeltende ijskappen plaatste hij 25 time-lapse-camera’s bij gletsjers in IJsland, Groenland, Alaska en Montana. Oogverblindende beelden laten zien dat die inderdaad in verontrustend hoog tempo slinken. Balog: “De aarde heeft koorts.” De gelauwerde documentaire Chasing Ice volgt de bezeten fotograaf drie jaar lang bij zijn niet van gevaar gespeende werkzaamheden in de snijdende vrieskou en bij de lezingen waarin hij de mensheid probeert te doordringen van de urgentie van klimaatverandering. Van de makers van The Cove.

Chasing Ice, 20 april om 19.00 uur op National Geographic. Zie ook www.extremeicesurvey.org.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Klimaatverandering, Kijktips Verschenen in: Down to Earth 16 (apr 2013)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Energie & klimaat, Gas, Grondstoffen, Klimaatverandering

Klimaatzaak tegen Shell

Shell veroorzaakt klimaatschade en ondermijnt de klimaatdoelen van Parijs. Het oliebedrijf moet zijn verantwoordelijkheid nemen, vindt Milieudefensie. De organisatie spant een klimaatzaak aan, samen met een groeiend aantal mede-eisers. Ruben van der Meer was één van de eersten. “In godsnaam, Shell, help!”
Kijktips

Milouska Meulens van Vroege Vogels eet boter, kaas noch eieren

Er is best het een en ander af te dingen op de documentaire Boter, kaas noch eieren. Maar in één ding is deze docu met vlag en wimpel geslaagd: de discussie over veganisme is flink opgelaaid. Met dank aan de hoofdpersoon, Vroege Vogels-presentator Milouska Meulens.
Kijktips

Ademloos: het heden en verleden van asbest

Asbest is hier onderhand verboden, maar is de wereld nog lang niet uit. De Belgische filmmaker Daniël Lambo groeide op naast de asbestfabriek Eternit in Kapelle-op-den-Bos en verloor zijn vader eraan. Voor zijn documentaire Ademloos reist hij af naar India, waar nog dagelijks met asbest gewerkt wordt.
Kijktips

Virunga: boren in oudste Afrikaanse natuurpark?

Het beschermen van het natuurpark Virunga tegen oliewinning gaat over veel meer dan de laatste berggorilla's van de wereld of de prachtige natuur of de stabiliteit in de regio, stelt regisseur Orlando von Einsiedel op documentairefestival IDFA, al gaat zijn film Virunga over al die dingen. “Het park behoort als UNESCO-Werelderfgoed tot dat kleine percentage van de Aarde waarvan we met zijn allen hebben besloten dat we het moeten beschermen. Als zoiets iconisch als het oudste natuurpark van Afrika wordt opgeofferd aan zakelijke belangen, dan is niets meer veilig.”

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 93

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons