Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Artikel > Kamer behoudt grenzen veestapel. Milieuorganisaties blij.

Kamer behoudt grenzen veestapel. Milieuorganisaties blij.

Redactie Down to Earth | 9 april 2014 |

Milieudefensie, Natuur en Milieu en de Natuur en Milieufederaties zijn blij met het behoud van de dierrechten, het stelsel waarmee er grenzen worden gesteld aan het aantal varkens en kippen dat we in Nederland mogen houden. Vandaag stemde de Tweede Kamer in met het  behouden van deze grenzen.

ouwehandscheptmest
Foto: Michiel Wijnbergh

De milieuorganisaties voerden campagne tegen de groei van de veestapel, omdat dit onder andere leidt tot groei van het mestoverschot. Gisteren nog voerden de milieuorganisaties actie voor het behoud van de dierrechten door een mestoverschot te dumpen voor de Tweede Kamer.“

Het is goed nieuws dat de Kamer kiest voor grenzen aan de veestapel in plaats van voor ongebreidelde groei, met alle gevolgen van dien,” aldus Jacomijn Pluimers van Milieudefensie.

Verzuring

Het mestoverschot zorgt voor verzuren van de bodem en vervuiling van grondwater en oppervlaktewater. Door de veestapel in Nederland te laten groeien neemt het mestoverschot toe. Uit onderzoek van Arcadis in opdracht van de milieuorganisaties bleek dat de vee-industrie door het wegvallen van grenzen zelfs kan verdubbelen. De samenwerkende organisaties zijn dan ook blij dat de Tweede Kamer ervoor kiest om de dierrechten in stand te houden.

Wel zijn de organisaties bezorgd over de ontsnappingsmogelijkheid die de intensieve veehouderij wordt geboden middels de zogenaamde ‘POR regeling’. Veehouders kunnen onder deze regeling vrijstelling vragen om toch meer dieren te houden dan waar ze dierrechten voor hebben. De praktijk moet uitwijzen of hier veel misbruik van wordt gemaakt.

Afschaffing melkquotum

Ook waarschuwen de milieuorganisaties voor de groei van de melkveesector. Door de afschaffing van het melkquotum zal deze sector naar verwachting twintig procent groeien. Volgens de organisaties moeten er duidelijke normen voor de melkveehouderij komen om de groei te beperken en te zorgen dat er niet meer koeien worden gehouden dan dat er grasland beschikbaar is. Staatssecretaris Dijksma heeft laten weten nog voor de zomer met een plan voor de melkveehouderij te komen.


10

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel

Schot: De strandwacht

Strip van Schot
Artikel, Natuur

“De natuur kan heel goed voor zichzelf zorgen”

Steeds meer mensen pleiten voor het erkennen van rechten van de natuur. In Nederland is er bijvoorbeeld Het Bos dat van Zichzelf is.
Artikel, Biodiversiteit

“Een vis zwemt niet zomaar wat rond”

De Linge zit weer vol barbeel en snoekbaars: door de Vislift kunnen vissen weer vrij door de rivier bewegen.
Artikel

“Als je doet wat je deed, krijg je wat je kreeg”

Milieudefensie verloor in het hoger beroep tegen Shell, maar toch gaf de uitspraak veel nieuwe hoop. Ook voor andere organisaties, in binnen- en buitenland.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”
  • Loek Beukman op Kaas zonder koe
  • Ad op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 56

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons