• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Internationale bloedbroeders: Lucia Ortez

Internationale bloedbroeders: Lucia Ortez

door Wendy Koops - 22 juli 2015

Lucia Ortez, 43, Amigos da Terra, Brazilië
Is Coördinator economische rechtvaardigheid tegen neoliberalisme FoEI

“Ik wil de balans verleggen van vrijhandelsregimes naar mensenrechten”

Waarvoor vecht je bij FoEI?

“Mijn gevecht is in het hart van het systeem. Wij strijden tegen de structurele oorzaken van klimaatonrechtvaardigheid. We richten ons daarvoor op multinationals en de internationale instituten of raamwerken waardoor ze gefaciliteerd en beschermd worden. Bedrijven schenden vaak straffeloos mensenrechten en vervuilen het milieu in hun zucht naar eindeloze, niet-duurzame economische groei. Mijn werk is gericht op het verleggen van de balans naar mensenrechten boven vrijhandelsregimes. Klimaatrechtvaardigheid en vuile energie zijn symptomen van een politiek, economisch systeem dat moet veranderen willen er echte oplossingen ontstaan. We moeten de macht van het bedrijfsleven ontmantelen en tegelijkertijd duurzame samenlevingen opbouwen.”

Beïnvloedt je werk je persoonlijke leven?

“Doen waarin ik geloof en wat ik denk dat nodig is, geeft me kracht en maakt me trots.”

Lig je er wel eens wakker van?

“Dat niet. Ik zie veel onrecht en maak me zorgen over de wereld, over mensen die lijden, en voel me daar intens solidair mee. Maar ik voel me gesterkt door de glimlach van mensen en hun vermogen om samen te komen om te vechten en het leven te vieren. Ik geloof dat we een betere wereld kunnen bouwen, vrij van uitbuiting en overheersing.”

Wat maakt het het waard?

“Het is het waard om de wereld en haar bewoners te kennen, de gevechten met elkaar te verbinden, om diversiteit te vieren. Om soms te voelen dat je werk ertoe kan bijdragen dat levens minder pijnlijk, hoopvoller worden. Om te voelen dat we, hoe divers onze culturen ook zijn, zoveel gemeenschappelijk hebben. Dat bewijst voor mij dat we de strijd samen kunnen winnen.”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: In actie Tag: activist, Activist - Internationale bloedbroeders Verschenen in: Down to Earth 29 (juni 2015)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

In actie

Stikstofstrijders: Alie Eiting

Alie Eiting van Milieudefensie Westerveld bijt zich vast in beleid en juridische dossiers om de handel in slapende stikstofrechten stil te leggen.
In actie

Klimaatkenners: Wadner van den Heuvel

Wadner van den Heuvel wil systemen en organisaties duurzaam maken en laat via de Jonge Klimaatbeweging de stem van jongeren horen richting de politiek.
In actie

Bosbeschermers: Leo van der Vlist, NCIV

Hier in Nederland merken we weinig van de ontbossing die zich wereldwijd op grote schaal voordoet. Gezien de terugkerende discussies over fout hout of boskap voor soja- of palmolieproductie kan het veel mensen gelukkig wél iets schelen. Dit is Leo van der Vlist, directeur Nederlands Centrum Inheemse Volken. Hij gaat de strijd aan met houtkeurmerken die ten onrechte pretenderen duurzaam te zijn.
In actie

Voorkom Voedselverspilling: Paula Zwitser zamelt brood in voor energie

Als voedsel je passie is, is het ontzettend zonde om dat eten aan het eind van de dag weg te gooien. Deze keer in De Activist portretteren we drie mensen willen voorkomen dat voedsel verspild wordt. Paula Zwitser zamelt brood in bij moskeeen en bejaardentehuizen in Rotterdam, om het te vergisten tot energie.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Nieuwsbrief
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS