• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Interview > …een moorddadige ongecastreerde kater

…een moorddadige ongecastreerde kater

Vincent Bijlo | 23 februari 2013 |

“Met Karel?”

“Karel, met Vincent, je hebt een flinke kater zeker?”

“Hoezo? Waar bemoei je je mee?”

“Aan je toon te horen heb je inderdaad een behoorlijke houten kop. Eigen schuld, moet je maar niet de hele nacht buiten staan schreeuwen. Maar ik heb nieuws voor je, binnenkort is het gedaan met dat machogedoe van je, je gaat gecastreerd worden, als het aan de Sophia KattenBond en aan mij ligt. We zijn er helemaal klaar mee, met die overlast van jou en je maten. Hebben we net dat Marokkanenprobleem er een beetje onder, krijgen we dit. Wist jij Karel dat een gemiddelde kat tussen de 70 en 200 vogels en kleine zoogdieren per jaar vermoordt?”

“Nou en, dat is ons jachtinstinct Bijlo, wij willen ook wel eens iets te doen hebben, die eeuwige krabpalen en die ritseltunnels en die vieze blikjes. Ik had laatst iets, man, voor de kat met geïrriteerde urinewegen, het smaakte ook naar pis, en er is niks mis met mijn urinewegen.”

“Er zijn te veel katten Karel, dat fokt maar aan, weigert consequent om ook maar iets aan anticonceptie te doen.”

“Dat komt omdat ik die condooms altijd openhaal aan mijn nagels, moeten jullie ze maar steviger maken.”

“Ach wel nee, je hebt niet eens de tijd om ze om te doen, je springt er bovenop zonder ook maar iets aan de poes te vragen.”

“Wat moet ik dan doen? Ze versieren, zoals jullie dat in de mensenwereld doen? Dat duurt uren, daar heb ik geen tijd voor, en dan afgewezen worden zeker.”

“Karel, het kan zo niet langer. Er worden veel te veel kittens geboren, niemand wil ze hebben, ze worden door de plee getrokken of buiten gezet, sluiten zich aan bij bendes, zelfs volwassen katten worden door mensen gedumpt omdat ze ze niet meer te eten kunnen of willen geven vanwege de crisis, of omdat ze een lastminute naar de zon geboekt hebben en geen oppas voor hun kat hebben. Honderden miljoen vogels en kleine zoogdieren per jaar Karel, vermoord Karel, ook door jou Karel. Jij blijft voortaan binnen en ik ga nu de dierenarts bellen om… Karel? Luister je nog? Karel? Wat hoor ik, wat doe je? Nou, dat wordt weer een nestje. Misschien is brokjes met een ingebouwde morning afterpil iets?”

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Interview, Columns, Bijlo Verschenen in: Down to Earth 15 (febr 2013)

Vincent Bijlo

Vincent Bijlo

Vincent Bijlo is cabaretier, columnist, schrijver en muzikant.

  • Website van Vincent Bijlovincentbijlo.com
  • Alle artikelen van Vincent Bijlo op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Biodiversiteit, Interview, Natuur

Kraanvogels, kadavers en grote grazers

Als je de natuur in Nederland haar gang laat gaan, kunnen zelfs de lynx en de eland terugkeren. Dat legt Jeroen Helmer van ARK Rewilding uit.
Bijlo, Columns, Interview

…een verantwoorde BBQ-er

“Leo Spies…” “Dag meneer Spies, Vincent Bijlo hier. Mag ik u iets vragen omtrent uw vanmorgen gepubliceerde brandbrief?” “Jazeker.” “U bent voorlichter van de Dienst Bbq-registratie en u luidt de noodklok.” “Ja. De zomer is te goed geweest. En wat zie je altijd bij te goede zomers? Een enorme overschrijding van de maximale bbq-belasting per […]
Interview, Klimaatverandering

“Het klimaatdebat is slim om zeep geholpen”

Jan Paul van Soest ziet met lede ogen hoe een coalitie van de fossiele industrie en neoliberale ideologen op een zeer effectieve manier de energietransitie saboteert. “Men denkt nu dat de markt het wel op gaat lossen. Daar is geen sprake van.”
Bossen, Interview

“Ronde Tafels pakken problemen duurzaamheid niet fundamenteel aan”

Dat zegt promovendus Greetje Schouten. “Door certificeren blijf je afhankelijk van de markt. Je pakt niet de ontbossing aan, je verduurzaamt de industrie.”

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons