• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > DIVERS > Consument > De voor- en nadelen van De zon kado!

De voor- en nadelen van De zon kado!

Wendy Koops | 21 december 2013 |

Logo DeZonKadoCrowdfunding voor je zonnepanelen is het eigenlijk: als je iets te vieren hebt, vraag je je vrienden en familie als cadeau een donatie voor een zonnesysteem. Aan de hand van een satellietfoto van je dak maakt Dezonkado.nl een ontwerp en een kostenplaatje. Via je eigen spaarpagina op de website kan iedereen zien hoeveel geld er nodig is en hoeveel er al is gegeven. Ook zijn de namen van de gevers te zien. Het goedkoopste systeem bestaat uit vijf panelen en kost 3.500 euro. Het Amsterdamse zonnepanelenbedrijf Zonline is initiatiefnemer. Eerder lanceerden zij al met Urgenda Stichting Doneer de Zon, een crowdfunding platform voor non-profitorganisaties als scholen.

Voordelen:

Zonnepanelen komen zo een stuk dichterbij. Wellicht worden anderen door je enthousiasme aangestoken. Geen nutteloze of lelijke cadeaus. Vrienden hoeven hun hersenen niet te pijnigen voor een leuk cadeau. In plaats van een bonus of gouden handdruk wellicht?

Nadelen:

Pijnlijk als geen van je vrienden zin hebben om te doneren of minder milieufreak blijken te zijn dan je dacht. Om het hele bedrag bij elkaar te krijgen moet je wel een heel groot feest geven.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Consument Verschenen in: Down To Earth 20 (dec 2013)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Consument

Witgoedmonteur via skype

Met de website www.monteuropafstand.nl leggen klanten via Skype of Facetime contact met een monteur en tonen hem het probleem. Vervolgens wordt er samen naar een oplossing gezocht.
Consument

Zes manieren om skischaamte te voorkomen

Wie kan zich nog op een bergtop begeven zonder zich te af te vragen waar alle sneeuw toch is gebleven? Wintersport is een nogal milieubelastende hobby, dus zocht Down to Earth uit of het misschien ook wat duurzamer kan. Zes alternatieven onder de loep.
Consument, Mobiliteit

6x gezonde(re) lucht

Luchtvervuiling kan zich door je lichaam verspreiden en de kans op allerlei ziekten vergroten. Heel ongezond. Wat kun je doen om minder fijnstof in te ademen? Down to Earth zette zes opties voor je op een rij.
Consument

5 x eten en drinken dat verdwijnt door klimaatverandering

Eerlijk is eerlijk, dit is een onderwerp waar je misschien wel liever helemaal niets over zou willen weten. Het is namelijk angstaanjagend hoe slecht bijvoorbeeld mais tegen klimaatverandering kan. Welke producten moeten we straks missen doordat ze niet tegen stijgende temperaturen, droogte of hevige regenval kunnen?

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons