Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > De Activist > Bosbeschermers: Martin Havik, adopteer regenwoud

Bosbeschermers

Hier in Nederland merken we weinig van de ontbossing die zich wereldwijd op grote schaal voordoet. Gezien de terugkerende discussies over fout hout of boskap voor soja- of palmolieproductie kan het veel mensen gelukkig wél iets schelen. De volgende activisten gaan een stap verder: via Martin Havik van Work with Nature kun je een stukje oerwoud in Costa Rica adopteren, Ruben Walker van African Clean Energy ontwikkelde een efficiënte allesbrander die 65-85 procent minder hout verbruikt en Leo van der Vlist, directeur Nederlands Centrum Inheemse Volken, gaat de strijd aan met houtkeurmerken die ten onrechte pretenderen duurzaam te zijn.

Bosbeschermers: Martin Havik, adopteer regenwoud

Martin Havik, 33
IsWork with Nature
Missie adopteer een stukje regenwoud

“Ontbossing is de ongemerkte ondergang van de mens”

Waarom werk je voor Work with Nature?

“In Costa Rica wordt in razendsnel tempo regenwoud gekapt voor de aanleg van palmolie- en bananenplantages. Onder druk verkopen boeren hun grond. Ze snappen wat de gevolgen zijn, maar zien geen andere mogelijkheid om in hun levensonderhoud te voorzien. De snelheid waarmee het regenwoud verdwijnt is verschrikkelijk. Ik zie ontbossing als de ongemerkte ondergang van de mens. Bomen, natuur… ze vervullen een sleutelrol in ons bestaan.”

Wat doet Work with Nature tegen ontbossing?

“Via adopteerregenwoud.nl kan iedereen voor een klein bedrag een stuk Costa Ricaans regenwoud adopteren. Voor elke 2,50 euro kopen wij een vierkante meter regenwoud, inmiddels hebben we 34 hectare aangekocht. Niet beschermen betekent zeer waarschijnlijk dat ons projectgebied binnen tien jaar grotendeels weggekapt is. Naast bescherming richten we ons ook op educatie: we laten lokale boeren zien welke gewassen goed in het regenwoud groeien, zodat zij een inkomen kunnen genereren en hun land niet hoeven te verkopen. Daarnaast bouwen we een internationaal onderzoekscentrum van waaruit we middels wetenschappelijk onderzoek de echte waarde van het regenwoud kunnen aantonen. Dat levert banen op voor de lokale bevolking.”

Wat is een mooi voorbeeld van jullie werk?

“Vorig jaar ontmoette ik in Costa Rica een zestienjarige jongen die in de toekomst graag voor ons als gids wil werken. Hij had geen geld voor de gidsenopleiding, maar nu helpt hij een lokale vriend van ons bij het bouwen van een bewakershuisje in het door ons aangekochte regenwoud. Met het verdiende geld kan hij zijn opleiding betalen. Ik word vreselijk enthousiast van dat soort verhalen.”

Adopteerregenwoud.nl

Meer "Bosbeschermers"

Bosbeschermers

Bosbeschermers: Leo van der Vlist, NCIV

Leo van der Vlist, 54
Isdirecteur Nederlands Centrum voor Inheemse Volken (NCIV)
Missie kritiek op houtkeurmerken die pretenderen duurzaam te zijn

Bosbeschermers

Bosbeschermers: Ruben Walker, cookstove

Ruben Walker, 32
Iscommercieel directeur en medeoprichter van African Clean Energy (ACE)
Missie de ACE 1 Cookstove

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: De Activist, Bossen Verschenen in: Down to Earth 30 (augustus 2015) Activisten: Bosbeschermers

Ronella Bleijenburg

Ronella Bleijenburg

Ronella is journalist en tekstschrijver.

  • Website van Ronella Bleijenburgronella.nl
  • Alle artikelen van Ronella Bleijenburg op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Bossen, Interview, Klimaatrechtvaardigheid

This is my backyard

Milieudefensie werkt binnen het Friends of the Earth-netwerk samen met partnerorganisaties, zoals Friends of the Earth Ghana.
De Activist

Caring for the climate: Frederieke Schouten

De aanpak van de vogelgriep moet helemaal anders, vindt Frederieke Schouten van Caring Vets.
De Activist

Stop fossiele subsidies: Laurie van der Burg

Stop fossiele subsidies! Laurie van der Burg doet bij Oil Change International onderzoek om deze geldstromen in binnen- en buitenland in beeld te brengen.
De Activist

Duurzame kleren maken de mens: Nichon Glerum

Dat je er ook ravissant uit kan zien zonder kleren te kopen, bewijzen deze activisten. Voor Nichon Glerum betekent kleding ruilen oneindige lol zonder negatieve impact.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 90

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons