• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud

Down To Earth Magazine

Groene journalistiekUitgave van Vereniging Milieudefensie

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Biodiversiteit
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mensenrechten
    • Milieu
    • Economie
    • Politiek
  • Rubrieken
    • Interview
    • In actie
    • Doe het lekker zelf
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Samen eten
    • Columns
  • Magazines
  • Word abonnee
  • Over ons

Home > Magazines > Boekvernietiging: bezuiniging of crimineel?

Boekvernietiging: bezuiniging of crimineel?

door Myrthe Verweij - 17 februari 2014

Wetenschappers van het Canadese ministerie van Visserij en Oceanen reageren geschokt op de vernietiging van unieke bibliotheekcollecties door het ministerie. Onvervangbare logboeken en rapporten met waarnemingen van biologen tot ruim honderd jaar geleden zijn verdwenen in containers of op de vuilstort beland. Het ministerie van Visserij en Oceanen moet flink bezuinigen en sluit een aantal van haar bibliotheken.

“Het ministerie beweert dat alle nuttige informatie van gesloten bibliotheken in digitale vorm beschikbaar is. Dat is simpelweg niet waar. Veel van het materiaal is voor altijd verloren”, vertelde een van de wetenschappers aan het Canadese online magazine The Tyee. “Het weggooien gebeurde in grote haast en zonder de wetenschappers te consulteren. Er is niet bijgehouden wat er is gedumpt of wat de waarde van dit publieke goed was. Er is geen officiële poging gedaan om materiaal onder te brengen bij bestaande academische instituten.” Milieukundige Peter Wells van Dalhousie University concludeert: “Dat wij als maatschappij toestaan dat informatie wordt vernietigd, en dat kernbibliotheken van Canada gesloten worden is ongelooflijk, ondemocratisch en waarschijnlijk gewoon crimineel.”

Bron: The Tyee

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Artikel

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij

Myrthe Verweij is onderzoeker, journalist en documentairemaker, met expertise op de thema’s milieu, mensenrechten en globalisering.

  • Volg Myrthe Verweij op Twitter @myrv
  • Website van Myrthe Verweijmyrtheverweij.nl
  • Alle artikelen van Myrthe Verweij op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Artikel, Klimaatrechtvaardigheid

“Laat Salinas Grandes niet verloren gaan”

Een grondwetswijziging maakt de weg vrij voor lithiummijnbouw in de zoutvlakte van Jujuy, Argentinië. De bevolking protesteert al maanden.
Artikel

Weekupdate: #extremecivilisation, Dismaland Calais, hommeltongen, tips voor VW. Bonus: klimaatstrijkkwartet

Was jouw telefoon ook zo goed in het fotograferen van de eclips van de supermaan? *Kuch* Hier is een weekupdate om het goed te maken.
Artikel

‘I astmadam’ actie tegen luchtvervuiling

Voorbijgangers zagen vandaag tot hun verbazing de grote rode en witte letters die gewoonlijk “I amsterdam' spellen op de Dam staan. Alleen staat er nu 'I astmadam' mee geschreven. Milieudefensie, het Longfonds Amsterdam en bewonersplatform Adem in Amsterdam roepen met deze actie de gemeentepolitiek op om maatregelen te nemen tegen vervuilde lucht.
Artikel

Energieakkoord onder druk

Er zijn nieuwe maatregelen nodig om doelen van het Energieakkoord te halen. Dat zeggen de groene organisaties in een reactie op de vandaag verschenen Nationale Energie Verkenning.

Milieudefensie, we kunnen niet wachten

Down to Earth is een uitgave van Vereniging Milieudefensie

Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
redactie@downtoearthmagazine.nl

Klantenservice

service@milieudefensie.nl
020 6262 620 (ma-do 9.30-16.30)

Direct naar

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Socials

  • Facebook
  • LinkedIn
  • RSS

Nieuwsbrief

  • Nieuwsbrief