• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Kijktips > Birth of Europe

Birth of Europe

Wendy Koops | 14 april 2012 |

National Geographic Channel zendt een serie uit over de geologische wortels van Europa.

Birth of EuropeGeologie heeft Europa gemaakt tot wat het nu is. Het heeft de kustlijn gevormd, is verantwoordelijk voor de scheiding tussen eilanden en vasteland of voor de vorm van de Middellandse Zee.

Al deze elementen zijn op hun beurt weer verantwoordelijk voor hoe landen vorm kregen, waar mensen wonen en waar handelsroutes werden gesticht. Bijna alles van ons continent, de geschiedenis, het uiterlijk en de positie van de steden, is op de een of andere manier verbonden met ons geologische verleden.

In de afleveringen Water, Collission en Fire gaat de serie Birth Of Europe in op een geschiedenis van botsende continenten, uitbarstende vulkanen, ijstijden – en zelfs enorme asteroïdeninslagen.

Birth Of Europe, vanaf 17 april om 22.00 uur op National Geographic Channel.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Kijktips Verschenen in: Down to Earth 10 (apr 2012)

Wendy Koops

Wendy Koops

Wendy Koops is journalist

  • Volg Wendy Koops op Twitter @KoopsWendy
  • Alle artikelen van Wendy Koops op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Bossen, Kijktips

5 kijktips voor Movies That Matter

Het Movies That Matter Festival heeft dit jaar een apart programmaonderdeel over klimaatverandering, Save the Planet, met veel interessants.
Kijktips, Milieubeweging

Absurdistisch activisme van The Yes Men

Al zo'n twintig jaar vormen Mike Bonanno en Andy Bichlbaum de harde kern van The Yes Men. Met heerlijk bizarre, maar scherpe acties proberen de twee urgente, onderbelichte onderwerpen op de agenda te krijgen. Humor en absurdisme zijn daarbij hun wapens, maar ook het misleiden van de media. Hun nieuwe film 'The Yes Men Are Revolting' is onderdeel van het Movies That Matter Festival dat eind deze maand in Den Haag plaatsvindt.
Kijktips

Kijktips!

Deze films, televisieprogramma’s, sites en streams moet je niet missen deze maand, volgens onze recensent Wendy Koops.
Kijktips

Film: Safari volgt trofeejagers met koele afstandelijkheid

Wat bezielt mensen om leeuwen, tijgers of olifanten dood te schieten en er vervolgens breed lachend mee op de foto te gaan? In plaats van ze direct met pek en veren te overgieten, volgt de documentaire Safari enkele van deze trofeejagers met een koele afstandelijkheid en nietsontziende scherpte.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 93

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons