Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie & klimaat
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > Boeken en films > Leestips > Lekker lezen

Lekker lezen

Redactie Down to Earth | 20 juni 2020 |

Politiek aan zetPolitiek aan zet

Jaap Tielbeke groeide op met de boodschap dat een beter milieu bij jezelf begint. Dat je niet te lang moet douchen en  netjes je afval moet scheiden. Maar waarom blijft de temperatuur dan nog altijd stijgen en blijven er diersoorten uitsterven?

Omdat de oplossing niet bij het individu ligt, realiseert Tielbeke zich, maar bij de politiek. Die moet investeren in beter
openbaar vervoer, in plaats van consumenten aansporen een Tesla te kopen. In zijn boek prikt hij de mythes door die maken dat we ons blindstaren op persoonlijk gedrag in plaats van structurele verandering te eisen.

Een beter milieu begint niet bij jezelf
Jaap Tielbeke.
Das Mag, juni 2020.
ISBN 9789493168435. Paperback.
Prijs: € 23,99.

coverDestructie

Het centrale thema in deze dichtbundel is de destructie die de mens in de natuur aanricht. Willem Thies dicht er niet  alleen over, maar kiest ook voor een milieuvriendelijke vorm. Schoon is gratis te downloaden als e-book, en wie toch  graag een papieren versie ontvangt, kan deze voor een habbekrats bestellen. De opbrengst komt ten goede aan een  bomenfonds.

Schoon
Willem Thies.
Gaia Chapbooks, december 2019.
ISBN 9780244240127. E-book of paperback. 40 pagina’s.
Print on demand: $ 3,26 excl. verzendkosten.

coverGekte en dierenrechten

Dit boek van de Poolse Nobelprijswinnares Olga Tokarczuk verscheen al in 2009, maar is nu eindelijk naar het Nederlands
vertaald. Hoofdpersoon is de excentrieke zestiger Janina Duszejko, die in een afgelegen Pools dorpje een teruggetrokken leven leidt. Wanneer leden van de lokale jachtvereniging dood worden aangetroffen, raakt ze als een Poolse Miss Marple betrokken bij het politieonderzoek. Een feministische ecothriller over gekte, de rechten van dieren en gemarginaliseerde mensen.

Jaag je ploeg over de botten van de doden
Olga Tokarczuk.
De Geus, april 2020.
ISBN 9789044542806. Paperback. 304 pagina’s.
Prijs: € 22,50.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Leestips Tags: Leestips Verschenen in: 2020, Down to Earth 59

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Kalloe leest

Woorden van verzet

Rakesh Kalloe gaat op zoek: waarom willen we eigenlijk schrijven? Hij zoekt het antwoord in schrijfboeken.
Leestips

Leestips: red de mini-rijkjes, de grondstoffenvloek en Jurassic Park

Leestips van de redactie: De Insectencrisis, De vloek van de nootmuskaat en een geïllustreerde geschiedenis van de paleontologie.
Leestips, Recensie

De geheimen van het weer

In De geheimen van het weer legt Tristan Gooley uit hoe het ook alweer zat met de vlucht van de zwaluw, de vorm van de wolken en de kleur van de bodem, vertelt recensent Thomas van Slobbe.
Leestips

Uitwaaien onder zeeniveau, een natuurhistorische reis en een alternatief voor het kapitalisme

Drie leestips: uitwaaien in het vlakke Nederlandse landschap, een natuurhistorische reis door de geschiedenis van de zoogdieren en een alternatieve toekomstvisie.
Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees — Down to Earth 52 april 2019

Contact

Redactieadres:
Nieuwe Looiersstraat 31
1017 VA Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Auteurs
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons