• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > DIVERS > Consument > Autodelen voor vliegtuigreizigers

Autodelen voor vliegtuigreizigers

Redactie Down to Earth | 13 juli 2014 |

ParkFlyRentOp het parkeerterrein van Schiphol staan rijen auto’s dagenlang nutteloos te wachten tot hun eigenaar ze weer in gebruik neemt. Niet meer als het aan ParkFlyRent ligt. Zij bieden een gratis parkeerplek aan in ruil voor het gebruiksrecht op de auto. Wordt de auto ook daadwerkelijk verhuurd, dan krijgt de eigenaar een bescheiden vergoeding: boven de 50 kilometer 1 euro per 10 kilometer. De begin- en eindstand van de kilometerteller worden vastgelegd, net als de inhoud van de tank. Het bedrijf, dat het onzin vindt dat er huurauto’s geproduceerd worden terwijl het merendeel van het wagenpark stilstaat, won hiermee vorig jaar de ANWB Duurzame Mobiliteitsprijs. Meer informatie via www.parkflyrent.nl.

Voordelen:

Geen hoge parkeerkosten op Schiphol. Auto keert schoon terug. Minder nieuwe auto’s, minder uitstoot.

Nadelen:

Openbaar vervoer is voor zowel eigenaar als huurder te verkiezen. Voor korte reisjes is de dienst (meestal) niet beschikbaar.

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Consument

Redactie Down to Earth

Redactie Down to Earth

Schrijver

Down to Earth is het platform voor groene journalistiek en opinie. Een initiatief van Milieudefensie.

  • Volg Redactie Down to Earth op Facebook
  • Volg Redactie Down to Earth op Twitter @D2Emag
  • Volg Redactie Down to Earth op LinkedIn
  • redactie@downtoearthmagazine.nl
  • Website van Redactie Down to Earthdowntoearthmagazine.nl/over-ons
  • Alle artikelen van Redactie Down to Earth op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Consument

De voor- en nadelen van: Perfect Earth

Een online multiplayer voor kinderen die ze respect bijbrengt voor de natuur. Leuk?
Consument

De voor- en nadelen van de lepelaar

De lepelaar van de gelauwerde Foodiebag werkt ook als handige sluitclip. Het zijn oude theelepels en vorkjes die kringloopwinkels anders, gezien het enorme aanbod, bij het oud ijzer keilen.
Consument

Groene schoenen

Boskap voor veeteelt, dierenleed, waterverspilling en watervervuiling met chemicaliën tijdens het looien, blootstelling aan gevaarlijk gif, uitbuiting, kinderarbeid en verspilling. Denkt u hieraan als u glanzend paar leren schoenen ziet? Vast niet. Toch zijn deze misstanden aan het product leer verbonden. Daarom wil MVO dat in 2025 al het leer duurzaam is.
Consument

De voor- en nadelen van de app Questionmark

Welk toetje is het meest oké? Is die vleesvervanger echt zoveel minder belastend voor het milieu dan biologisch vlees? Met de komst van Questionmark, een app en website, moet kiezen met je vork een stuk gemakkelijker worden.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 94

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons