• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

Down To Earth Magazine

Milieu | Mensen | Meningen

Logo Down To Earth

Zoek op de site

  • Home
  • Onderwerpen
    • Uitgelicht
    • Energie
    • Landbouw & voedsel
    • Mobiliteit
    • Bossen
    • Economie
    • Mensenrechten
  • Rubrieken
    • Interview
    • De Activist
    • Opinie
    • Boeken en films
    • Consument
    • Recept
    • Columns
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Over ons
Home > DIVERS > Consument > De voor- en nadelen van: de VISwijzer

De voor- en nadelen van: de VISwijzer

A. Opmeer | 19 oktober 2013 |

De zevende VISwijzer is uit, nu ook als app. Handig?

ViswijzerDe zevende versie is het alweer, van de VISwijzer. Veranderingen dit jaar: makreel is verdwenen uit de lijst van MSC, en in de oranje categorie van tweede keus terechtgekomen. Nieuw op de lijst: tilapia en pangasius met het ASC-keurmerk voor kweekvis. Populaire kweekvissen als forel, zalm en garnaal volgen naar verwachting later. Nederlandse producten zijn steeds beter vertegenwoordigd. Naast tong, schol, haring en mosselen, staan er nu ook MSC-gecertificeerde zeebaars, oesters, kokkels en mesheften uit Nederland op.

Voordelen

Helderheid in het woud van beweringen! Met de VISwijzer kun je gemakkelijk zien welke vis je beter kunt laten liggen, en welke vissoort verantwoorder gevangen wordt. Er is ook een app, zodat je niet met een oude lijst rondloopt.

Nadelen

Er zijn nog geen richtlijnen voor dodingsmethodes bij de keurmerken. Geen vis eten is het diervriendelijkst.

Weet je meer voor- of nadelen? Deel ze hieronder!

Kom op de mailinglijst

Schrijf je in voor de D2E nieuwsbrief

Categorie: Consument Verschenen in: Down to Earth 19 (okt 2013)

A. Opmeer

A. Opmeer

Schrijver

Oud-hoofdredacteur van Down to Earth.

  • Volg A. Opmeer op Twitter @OpmeerD2E
  • annemarie.opmeer@downtoearthmagazine.nl
  • Alle artikelen van A. Opmeer op Down To Earth Magazine

Gerelateerde berichten

Consument

Giftige looks: hoe schoon is onze schoonheid?

Echte schoonheid komt van binnenuit, zegt men, maar het is ook te koop in een potje. Om er fris en fruitig uit te zien, smeren, lakken en poederen we wat af met z'n allen. De gemiddelde vrouw gebruikt per dag twaalf verschillende cosmeticaproducten die samen 168 (!) ingrediënten tellen. Het mannelijk volksdeel is goed voor dagelijks zes artikelen met 85 ingrediënten. Down to Earth pikt een paar spullen van de badkamerplank en vraagt zich af: hoe schoon is onze schoonheid?
Consument

Shopupdate: Fairphone 2 alert, watercocktails, donsvrije buitensport, biobollen

Shoppen heeft zijn voors en tegens, voor de planeet, voor de mensen die de producten maken, voor je portemonnee. Hier nemen we een paar producten onder de loep en vragen: waarom is het leuk? En: ja, maar heeft het ook nadelen?
Consument

Versiercursus

Een witte kerst? Zó 2020! Een groene kerst, dat is het helemaal.
Consument

Shopupdate: Qnoop-sokken, BBSahel-tassen, vegan junkfood, ecoverfpoeder, wasbollen en tuinkoepelhubs

Duurzame producten genoeg, maar alles heeft voordelen en nadelen. Daarom helpt Down to Earth je een handje bij het maken van verantwoorde keuzes met onze shopupdate.

Footer

Ontvang ons magazine

Recente reacties

  • Rob Dikkers op Op Achterhoekse akkers keert de natuur terug
  • Marijke Kortekaas op Inheemse toppers voor in de tuin
  • Alexa op Fluweelzachte muren zonder latex
  • Loek Beukman op Protesteren met een smiley
  • Ingrid Staal op Gek van insecten: Paul Beuk
  • Ronaldo op “De tijd van het ecopopulisme is aangebroken”
  • Loek Beukman op “Het probleem ligt bij de machine”

Lees ons papieren magazine

Lees Down to Earth 95

Contact

Redactieadres:
Willem Fenengastraat 19-23
1096 BL Amsterdam
Tel: 020-5507433
redactie@downtoearthmagazine.nl

Over ons

  • Over ons
  • Word abonnee
  • Disclaimer
  • Privacy en cookies

Volg ons